Jak smazat hardware a software?

Prosim o radu. Mam laptop s win7 a chci do nej winXP. Hlasi mi to, ze mam nainstalovany lepsi program a nechce me to tam pustit. Poradte mi prosim, jak smazu vsechno co v nem je abych tam dostal starsi XP Home. Diky.

Odpovědi
Wareg

Znám jedno ověřené řešení. Zformátujte disk a nainstalujte Windows XP. To není určitě jediné, ale zaručeně jisté řešení Vašeho problému. Jinak hardware se smazat nedá, to je ta hromada plechu a plastu… 🙂

Blecha

hardware můžete hodit do koše ale smazat fakt nejde

sobol

Jestli si v tomto ohledu nevíte moc rady, doporučuji nějakého zkušenějšího kamaráda nebo nějakou firmu (dělají to za cca 500–1000,–) ať nepřijdete o svá data. Nejprve si vše zazálohovat. Pak v BIOSu nastavit bootování z CD a při restartu vložit instalační CD s WinXP a postupovat dle instrukcí (první krok: „Pro spuštění programu z CD stiskněte libovolnou klávesu......­.....“). Při přechodu na starší OS je lepší disk při instalaci zformátovat, aby tam nezůstaly zbytky Win7.

2ge0rge: To co jsem napsal, ale jinými slovy. BTW: pokud tam má sedmy tak NTFS bude mít na 99% taky, zbytečně ho mateš.

anonym

rada je velmi jednoducha … nepokoušejte se instalovat XP z prostředí windows 7 🙂 …

čili jak správně na to ? vložte CD s instalačkou Windows XP do mechaniky a natvrdo restartujte počítač …

pokud máte v biosu správně nastavené pořadí bootovatelných zařízení , což pravděpodobně máte, pak automaticky naběhne hned po spuštění instalace windows xp …

při instalaci odeberte všechny existující diskové oddíly, přidejte nový a naformátujte zrychleně jako NTFS … to je vše

Honza Patek

Win 7 jsou docela dobrý a xp nic moc a hlavně jestli tam býl jako domácí Win 7, můžou se pak po nainstálování tvářit xp jako nelegální.Tak pozor,před přeinstalací udělat nejdříve záložní cd,kdyby náhodou…