blondynkaZ

Jak slavíte MDŽ

Ahoj, zajímalo by mě, jestli slavíte svátek MDŽ a jestli dáváte dárky mamince, babičce nebo jak to vlastně je, nebo by mělo být z pohledu nějakého společenského kodexu. Děkuji za odpovědi!

Nejlepší odpověď
quentos

to si děláte čurinu? Z MDŽ udělali komančové takovou nechutnou propagandistickou frašku, že tedy ne, děkuji. My slavíme zásadně druhou květnovou neděli Svátek matek.

Další odpovědi
dudu

Ženy uznávám, obdivuji a mám rád také proto, že kromě manželky do naší rodiny patří dvě dcery a dvě vnučičky. O MDŽ vždy manželce daruji alespoň několik narcisek.

afro.minerva

MDŽ neslavíme. Slavíme jenom Svátek matek. Mateřství je zásluha.

dagry

I my slavíme po staru MDŽ. No slavíme, žádná trachtace se jako nekoná, koupím mamce kytiču nebo nějakou drobnost, posedíme dáme nějakou sladkost a kávičku a je po oslavě. Já dostanu kytičku zase od syna a od otce taky. Den matek se mi moc nelíbí, protože ne každá žena, která má dítě je to správnou matkou. Takže tento „Den“ bych já osobně úplně zrušila. A na druhé straně je zase spousta žen, které by si přály mít dítě a mít ho nemohou, takže ty si v mých očích zaslouží tu kytičku daleko víc než některé rádoby matky.

anonym

MDŽ-není to už bohudíky minulost? Ta fraška?
Když – tak Svátek matek.

Luss

Neslavim nic, ani MDZ and svatek matek. Ale na druhou stranu me nijak nepoburuje, ze nekdo pri tehle prilezitosti da zene, mame, dceri kytku nebo na ten den pamatuje. Kazdy at si slavi co chce a jak chce. Kdyby se to neprobiralo dnes v radiu, ja bych si nevzpomnela. Ze mam ja sama svatek jsem si naposled vsimla az kdyz mi prisla prvni sms gratulace 😉

panenka

k MDŽ kupuji své babičce a mamince vždy kytku i oni mě jí kupují sejdeme se spolu povykládáme.nějak extra to ale neslavím

Michal

MDŽ neslavím,alespoň ne v tom duchu ,jak se slavívalo v minulosti.

anetadela1

MDŽ taky neslavíme. Pouze když je Den matek, tak mamce koupím kytku.

anonym

moje maminka i paní maminka na MDŽ dostanou ode mne vždy aspoň malou kytičku.

Gabilka

8.3. slavím pouze svůj svátek. Svátek Gabriely :)

Vicki

Naštěstí všechny ženy v mém rodu tento svátek nikdy neslavily.Kytku klidně koupím i jen tak pro radost kdykoliv mě napadne.

veselator1

Všechno nejlepší všem ženám. My teda normálně MDŽ nijak neslavíme, nicméně letos jsem se rozhodl udělat výjimku a trochu svou přítelkyni obdarovat. Valentýna jsem letos tak trochu zanedbal, tak jsem si řekl, že jí to vynahradím alespoň na MDŽ. Poměrně dlouho jsem přemýšlel co vybrat, ale nakonec to padlo na kytici a takovýto stříbrný náhrdelník: https://www.trzis­testesti.cz/nah­rdelniky/nahrdel­nik-vasen--stribro/ Už jsem se trochu bál, že balíček nedorazí včas, ale naštěstí to pošta stihla.