Damiana

Jak sladit stévií?

Dostala jsem sušenou stévii. Zajímalo by mne, jakým způsobem se používá ke slazení. Mám ji jen tak sypat, nebo používat výluh? Hodí se všude místo cukru? O kolik více sladí? Díky.

Nejlepší odpověď
Drap

Je možné použít jak listy tak výluh. Všechny rostliny nejsou zcela stejné. Sladkost je třeba odzkoušet.Osobně jsem používal převážně samotné lístky řerstvé i sušené.