horke-kakao

Jak skrýt adresu v Živnostenském rejstříku?

Ahoj, nevíte někdo, jak se dá ukrýt adresa v Rejstříku živností, kde je IČO? Podle toho se dá vyhledat adresa.
Já bohužel na téhle adrese bydlím a nechci, aby nám sem někdo lezl…

Kdysi jsem slyšela něco o datové schránce, ale to jsem vygooglila, že funguje spíš pro kontakt se státními orgány a nevím, jestli to řeší tenhle problém.

Ale co když nemám provozovnu ? Mám internetový eshop a nechci, aby zákazníci lezli k nám domů, nebydlim sama… Provozovna neexistuje… Myslíte že to každý pochopí ??

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Bohužel je to veřejný údaj, tak stejně jako tyto informace musíš mít uvedené na své provozovně. Skrýt to nelze.

Další odpovědi
gecco

Těžko…
Živnostenský rejstřík je řešen zákonem – a ten zveřejnění adresy požaduje…
😉
A jo – datová schránka s tím skutečně nemá co dělat.
_____________­________________________­______________
Nerozumím doplnění…
Přečti si Živnostenský zákon, §60, odst. 2, pís. a) – je tam jasně dáno, že v rejstříku se uvádí bydliště…

ivzez

Adresu v živnostenském rejstříku skrýt nelze,
navíc jste povinna ji uvést i na svém e-shopu.
V eshopu můžete připojit poznámku,
že jde o adresu pouze pro korespondenci.
Musíte uvést, kdy a kde byla živnost zapsána
a měla byste byste měla uvést i odkaz na rejstřík.
_______

Doplňuji:

Myslíte, že by eshop, který by na svém webu
neuvedl povinné údaje, působil korektně?

Kolik by asi získal zákazníků?