Elk

Jak skladovatkřen?

Samozřejmě, že se dá naložit, ale neztrácí se jeho hodnota? " pardon, zapoměl jsemtam mezeru – SKLADOVAT KŘEN "

Nejlepší odpověď
Bumbes

Podle vlastních zkušeností je jediné účinné naložení (skladování) křenu beze ztrát oblíbené palčivosti, s nakrouhaným zelím (1:1). Zalít stačí obyčejným lákem na okurky a pokud bude v chladu (spodek lednice, nebo velmi chladný sklep), tak není třeba ani sterilizovat. Je třeba také použít pravý, čerstvě nakopaný a ne „supermarketový“ kdovíčím ozářený…
Mohu potvrdit, že i po několika týdnech mne tato „křenová čalamáda“ zaručeně rozbrečí.

Další odpovědi
GM

Dobře zabalený do mikrot.sáčku vydrží v ledničce v kastlíku na zeleninu 2 měsíce. Nebo dát do sklepa do písku jako kořenovou zeleninu.
Já dělám domácí krenex – syrový rozmixuju s převařenou vodou, octem, olejem a solí, uchovávám v ledničce v malých skleničkách. Nevýhoda – na světle brzy zšedne.