taborsky ruda

Jak skladovat znovu naplněné cartridge Hewlett Packard ?

Dočetl jsem se, že když se tisková hlava u barevných cartr. HP přelepí páskou, tak, že se smíchají barvy uvnitř. Proč se to nestane u nových, kde je to tak uděláno?

Odpovědi
Funna

nějak nechápu…to jsou různé barvy ve stejných „nádržkách“?…a jedna hlava pro různé barvy?
Doplňuji:
mosoji, díky za vysvětlení .-)

mosoj

Jestli ty jsi to trochu nepopletl. V tzv. kombinovaných catridgích jsou barvy opravdu oddělěné a každá má svojí nádržku. Při refilu / plnění doma) je třeba dodržet několik zasad.

1. Doplnit správnou barvu do správné nádržky ( každá barva má svoji jedinečnou nádržku a plnicí otvor, nesmí se zaměnit). Po naplnění plnicí otvor každé příslušné nádržky vzduchotěsně ( ale opravdu hermeticky) uzavřít. Přelepením páskou to obyčejně nestačí. Po takovémto naplnění a uzavření je nutné nechat barvy samovolně odkapat dokud v každé nádržce na příslušnou barvu nevznikne podtlak. Teprve pak přestane v základní poloze kazety barva samovolně vytékat. Základní nutností je to hermetické uzavření plnícího otvoru !!!
Pokud se tak nestane barvy se samovolně míchají ale ne uvnitř kazety ale na výstupním hrdle pro tiskovou hlavu. Hlava při tisku dělá barevné čmouhy.

Doplňuji:
To odkapávání se někdy urychluje tak, že těsně před hermetickým uzavřením plnicího otvoru se kazeta mírně zmáčkne a tím se vytlačí pár kapek barvy. Takto zmáčknutou kazetu ihned hermeticky uzavřeme a pustíme. Tím se nám nad barvou vytvořil podtlak. Bohužel to jde dělat jenom u kazet které jsou pro každou barvu zvlášť. U té kombinované to nejde a musí se nechat odkapat, než se znovu vloží do tiskárny.