alexandra

Jak skenovat knihy?

Chtěla bych skenovat knhy a potřebuju poradit,jaký skener a jak se to převádí do textu.Chci si koupit skener cca do 3OOO,–kč a to Canon canoscan Lide5600F,nebo700F,kte­ré mají snímače CCD,které jsou prý na knihy lepší.Nebo by mi stačil Canon Lide 11O se snímačem CIS?
Takže naskenuji knihu a co potom,jak to převést do textového formátu?
To si seženu nějaký program do počítače,nebo ho mají ty skenery.
A pokud ho skener nemá,tak jaký program si mám do počítače sehnat.Děkuji za rady,jak na to.
Doplňuji:
A jak je to prosím s tím snímačem? Může být CIS nebo by měl být CCD,který údajně nedělá tmavé čáry uprostřed hřbetů.

Nejlepší odpověď
Fyzik

tak technologie se jmenuje OCR a software pro skenery Canon (Canon MP navigator) tuto technologii umožňuje zdarma, jinak se dají sehnat specializované placené nástroje. Jinak myslím, že obyčejnou knihu zvládne naskenovat skoro každý skener (300 DPI pro OCR dostačuje), spíš bych se zamyslel nad technickou konstrukcí, která by ulehčila to pracné skenování knih.

Kupříkladu HP měl dříve skenery (tuším ScanJet se to jmenovalo, leží nám na půdě), byla to jen prosklená deska se skenovacím modulem, ta se přiložila na knihu, což usnadňovalo manipulaci.
Doplňuji:
V tom se sice nevyznám, ale dá se tomu vyhnout např. přitlačením knihy (ale s citem), navíc pochybuji, že by si s tím OCR software neporadil.