Jak šikovně použit tahák?

Potřebovala bych poradit,jak mazaně použit tahák.
Většina si ho píše na ruku,na lavice,na papírky do pouzdra,ale to je už prokouklé a učitelé to poznají.

Nejlepší odpověď
mosoj

Nevím jak, nyní ale také jsem to praktikoval. Prokouknuté to bylo i dříve, ale tak nějak, pokud to nebylo okaté, to učitelé tolerovali.
Ono když nic neumíš tak ti nepomůže 10 taháků !!!!! Kalkulačky jsme neměli a počítali vše co se počítá dnes.

Další odpovědi
petra15

Prosimte ucis se pro sebe , a ne pro skolu. Jde o tvoje vzdelani. Pouzivanim tahaku jedine zblbnes. Ja mam nejradeji cizi jazyky, a na takovou hloupost-pouzit tahak-bych opravdu neprisla, ted tu mam sestrenku z Francie(ta neumi cesky)a vidim, jak je pekne a dulezite neco umet…

led

Na ruku, lavicu, na skle na okne, ceruzkou na tabuľu (využitie zákona optiky: uhol odrazu sa rovná uhlu dopadu a ceruzka krásne odráža svetlo), na podlahu v mieste státia odpovedajúceho skromne sa pozerajúceho pod nohy a mnoho ďalších spôsobov je všeobecne znýmy ťahák. „Žiaci, ťaháky si robiť môžte, ale používať nie“, krásne slová nášho učiteľa fyziky, „písaním ťaháku sa tiež učíte, kým ho vypracujete, už ho potrebovať nebudete“. Mal pravdu.
Je to ako s našepkávaním. Ak neviete nič, ani zreteľne kričané našepkávanie nepomôže. Zo skúsenosti viem, že dobrého, skúseného učiteľa spôsoby používania ťahákov už neprekvapia. Skôr sa tvári, že nič nevidí, veď aj on bol žiak. Ale nedajbože v písomke, či príklade máte chybu, v tom prípade použitie ťaháku je priťažujúca okolnosť. Prirodzene, keď už po sebe neviete správne odpísať…

bolak

http://www.lou­pak.cz/video/techni­ka-a-pc/2855-skola-tahak-na-pisemky

Awe

Já používal tohle…
http://kompej­.cz/index.php?rou­te=product/pro­duct&product_id=62
Když se tě zeptá co je to za papír tak to máš na rozepisování otázek atd.

Luciet

Napsat si velmi drobným písmem na papírek vše důležité (můžete i vytisknout) a nenápadně ho sevřít do dlaně a při příchodu učitele se jednoduše schová do rukávu, případně do kapes u kalhot.
Přilepit izolepou na spodní stranu lavice a vyklápět v případě potřeby; nebo si ofotit stranu sešitu či učebnice do mobilu, položeném na lavici za penálem. Někdy přijde vhod (pokud se nevyžaduje vložení do lavice) psát na ,,onom sešitě" a stránky k nahlédnutí mít označené ve spodním rohu zvýrazňovačem.

Nejlepší výhodou však je, získat od učitele seznam přesných otázek z testu a -naučit se-. Testy je dobré psát častěji, neboť se dá látka snadno naučit a není toho příliš mnoho najednou (pokud se nejedná o výpočty).

anonym

I učitelé byli kdysi žáky – takže taháky a možnosti jejich použití znají důkladně z obou ´stran´ – těžko přijdeš na něco nového…
😉
Z vlastní zkušenosti ti pak mohu prozradit, že není nejdůležitější „mazaný úkryt“ – ale snadnost použití a pokud možno nenápadné chování (žádné nenadálé pohyby, pohledy neočekávaným směrem…) – takže nejlepší je mít tahák třeba na tabuli.
😉

Nikoltyna

Tahák který děcka používají u nás je ten že to napíšeš na opěradlo židle toho před tebou a když přijde učitel přehodí přes ten tahák ten žák před tebou mikinu :D

zzzzz

Mi vyhovoval v rukávu 🙂
Doplňuji:
Nikdy mi ho nikdo nenašel, ale já si psala jen pomocný tahák, to znamená, že jsem uměla, jen jsem si třeba poznačila první písmena dělení.
Do některých předmětů jsme mohli mít zákoníky, tabulky a kalkulačky, tak to jsem si psala pentelkou dovnitř.
Tahák je fajn věc, ale to jen pokud si ho sama napíšeš, tím se toho polovinu naučíš.

pusinka50

Napsat drobounkým písmem na papírek a složit ho do dlaně jako harmoniku. Ale bylo by lepší se vše předem naučit

kukulicka

Taková malá rada je nepsát to na weby, když někde utrousíš že si zjišťuješ věci tady, můžeš z toho testu pak mít horší známku než bez něj. Tahák v oropisce je dobrej. Taky záleží na učiteli, jestli vidí nebo je slepej jak patrona.

Tizh19

Dají se koupit propisky s taháky, ale já to dělám trošku složitěji – koupím si průhlednou matnou izolepu, na kterou se dá psát, napíšu si tahák a polepím propisky, které dám do pouzdra i s nějakými nepolepenými. Jakmile jde učitel kolem, lze zakrýt text rukou nebo se tvářit že dopsala propiska, takže si jinou propisku a žádný učitel nikdy na nic nepřišel. Někde jsem četla, že skvělé způsoby taháků jsou rytí – třeba kružítkem do čokolády (v případě že se učitel blíží sníst 🙂, křídou na tabuli a pak smazat, mělo by to jít vidět, nebo taky tužkou nebo zmizíkem na lavici. Nebo si taky můžeš na PET láhev s pitím něco napsat, nebo třeba na kapesníky, a jak bude mít učitel podezření budeš předstírat že piješ nebo máš rýmu 😁

led

bolak, je to krásné, ale čo keď si niekto tú fľašu požičia, vypije a zahodí, Ťahák je v čudu. Takže asi treba tú kolu nechať len na dne.