SEmperor06

jak si zvýšit výkon wifi?

Odpovědi
Zaibatsu

změnou polohy nejjednodušeji. neměla by být za ničím skrytá, takže třeba skříň je špatně, neměla by být na zemi nebo u stropu. taky se prý dá vzít alobal a obalit kolem antény, což teda nevím, jak dobře může fungovat.

mosoj

Anténa ver Wifi je směrová ve směru čelo a opačně. Nasměrovat tam kde chceš mít nejsilnější signál.
Směruje se natáčením.

aliendrone

A tím myslíš co? Vysílací výkon, datovou propustnost nebo kýhošlaka Makovou panenku?

Obecně jediné PRAKTICKÉ řešení je ve všech případech POŘÍZENÍ LEPŠÍHO ZAŘÍZENÍ.

Datovou propustnost nezvýšíš, je pevně dána HW a jestliže je např. 100MBit, tak gigovku z toho neuděláš, dokud nenažhavíš vědomosti, pájku a dodavatele součástek. ;) :)

S vysílacím výkonem je to stejné, jediné o co se můžeš pokusit je směrovat někam/jedním směrem vysílaný výkon (pochopitelně na úkor VŠECH ostatních směrů, což je značně nepraktické) pomocí směrové antény. Obvyklé jsou ale integrované/prutové antény s všesměrovou charakteristikou – z mnoha dobrých důvodů.

ÚPLNĚ NEJ blbákov jsou videa na YT, kde ke směrování signálu použijí rozstříhanou plechovku. Obecně tím MOHOU dosáhnout jisté směrovosti, stejně tak ale nevhodným profilem zakřivení dosáhnou dokonce i útlumu v důsledku interference. Uvaž ale, že i když ti např. mobil detekuje slušnou sílu signálu v případě směrového vyzařování např. antény routeru (pokud stojíš na správném místě/směru, kam anténa vyzařuje), VŮBEC se ti nemusí podařit ustavit spojení, protože signál z všesměrové antény mobilu zkrátka „nedosáhne“ až k routeru. (potřeboval by citlivější přijímač).

Jak říkám – jedině pořízení vymakanějšího zařízení může opravdu pomoci.

xxxxxxxxxxxx
ge0rge>>> viz diskuze! ;) :D :D

anonym

předpokládám že máte problém s tím že vaší WIFI silně ruší okolní WIFI sousedů a vy je chcete intenzivnějším signálem přerazit 🙂 Tudy cesta nevede, zvažte raději tyto postupy:

1. Použijte mobilní aplikaci https://goo.gl/WyD­nJ2 WIFI ANALYZER a s ní si zjistěte který kanál je nejméně zarušený, na ten pak přenastavte svůj vlastní router

2. pokud krok výše nepomohl, přeskočte všechny nesmyslné zoufalé snahy o zesílení pokrytí pomocí dokrývačů, zesilovačů, opakovačů a prostě kompletně přejděte z 2.4GHz na 5GHz frekvenční pásmo které je mnohem méně zarušené. To je imo ideální řešení, které poskytne opět stabilí a relativně nerušený bezdrátový signál po celém bytě.

aliendrone

ge0rge >>>
Myslím, že otázka zní JEDNOZNAČNĚ – „JAK ZVÝŠIT VÝKON“, nikoliv „Jak se zbavit rušení“. Tohle je snad dnes už evergreen svádět všechno na rušení. Kdysi před lety, když ještě wifi routery byly neskonale pitomé (s prvními standardy) tohle možná platilo a zabíralo, ale dnes je to jen donekonečna omílané „moudro“, které autoři článků dávají k lepšímu, aby dílko (a s ním honorář) byl větší.

Synovec žije na Lužinách v paneláku, v dosahu má HODNĚ přes 200 sítí a k žádnému rušení/zpomalo­vání/snižování výkonu u něj nedochází. Je to prosté – když dojde k nějakému problému v dané frekvenci/pásmu, tak se zařízení AUTOMATICKY přeladí jinam (včetně pásem 5GHz) – tedy pokud toto v administraci routeru nějaký „mudrlant“ výslovně nezakáže. Takže tyhle zoufalé rádobychytré kecičky o „přechodu“ na jiné frekvenční pásmo mají dnes cenu asi jako rada, kterým směrem točit klikou u auta, aby se rozběhl/nastartoval motor. Už jsme prostě DÁVNO někde jinde, chce to prostě více „sledovat cvrkot“, no. ;) :D :D

Zato takový „vhodně“ řešený byt staré zástavby na Vinohradech/Žiž­kově, kde má nosná zeď 50/60cm a příčka 30/35cm, popřípadě poctivě postavený rodinný domek (kde je router v 1./2. patře a dole ve sklepě/garáži je snaha mobilu o připojení), může být pro úspěch celkem smrtelný. Směrování nepomůže, přeladění také ne – tady zkrátka pomáhá jen VÝKON. :D :D :D