Weroniq

jak si zvyknout na přeházený režim denní-noční

problém se týká přítele, často se mu střídají denní a noční dvanáctihodinové směny a má mezi nimi málo volna, někdy žádné a nebo má těch směn hodně za sebou a je pak jak přejetý, neví kdy spát a kdy být vzhůru, pořád by totiž spal a taky neví kdy má snídat a kdy vlastně už večeřet, často jde radši spát i hladový a já mám o něj strach, tenhle režim není moc dobrý :/
Doplňuji:
no on už takhle pracuje asi dva roky, ale poslední dobou to začíná mít hodně přeházené, dřív měl třeba jeden týden denní a druhý noční a tak si zvykl na jeden režim, ale teď už nemá žádný.. někdy si říkám, jestli mu to za to stojí

Nejlepší odpověď
Drap

Někomu to nedělá problém, někomu velký. Organismu to trvá asi tři dny, než si zvykne na jiný režim. Někdo si dokonce vůbec nedokáže zvyknout a musí změnit zaměstnání

Další odpovědi
suaeda

Jak uvádí <Drap>, někdo si zvykne někdo vůbec. Osobně mi nevadily téměř žádné směny vč. nočních. Jediné směny, které mi vadily začínaly stále stejně v 1 v noci a končily kolem 11 dopoledne. Pořádně jsem se nevyspal a nenajedl. Po několika měsících jsem této jinak dobré práce musel nechat.

fcoop

Klídek,tělo si zvykne,pak i hlava.

GM

Na režim denní-noční dvanáctky jsem si zvykala asi rok a spát po noční jsem se učila 2 roky,jsem totiž od přírody nespavec, na začátku jsem byla vyspaná už po hodině a postupně jsem si přidávala po půlhodinkách, dnes vydržím spát po noční třeba 6 hodin. Velmi důležité je najíst se před spánkem po noční – teplé kakao a loupáky, čaj a chleba s medem a podobná jídla – a dobře se přikrýt (2 deky)pro rychlé zahřátí = rychlé usnutí. Po 12 letech tohodo režimu bych neměnila, ani za nic bych už nechtěla vstávat každý den o půl páté na ranní směnu, např.tenhle týden nemusím vstávat vůbec, protože mám pouze 2 noční směny. Také mi vyhovuje, že mám volno i ve všední dny, nejen o víkendu, oproti tomu mi nevadí, že polovinu víkendů v měsíci mám pracovní. Prostě spokojenost.