Jak si zvykáte na automatickou převodovku v autě?

Mám dvě auta. Jedno s manuální (Focus) a druhé Honda Jazz s automatickou převodovkou. Jezdím, dá se říct, jen s Fordem, ale občas, když potřebuji, tak vytáhnu Hondu. Přechod na automat je pro mě peklo. Pořád mám snahu řadit, i když pádla pro manuální řazení pod volantem mi to dovolují, ale páka aut. převodovky I-SHIFT je podle mě špatně řešená a stačí lehce ťuknout a už to padá do manuálu, takže můj zvyk mít ruku na řadičce je v tu chvíli špatný zvyk. Jak se jezdí vám, pokud používáte automat i manuál?

Nejlepší odpověď
Kepler

Párkrát jsem s automatem jel (synův Superb), ale asi bych si nezvykl. Ve městě je to fajn, ale mě baví řadit podle vlastního uvážení, mám takhle větší radost z jízdy.

Další odpovědi
Drap

Několikrát jsem s automatem je. Osobně bych to ale nechtěl. Zústanu už u klasiky.