Kelt

Jak si zobrazím zavináč, když nejde Alt V?

Tak mám nový notebook a vzal jsem si ho do práce, na noční směnu. Snažím se napsat zavináč, přes Alt V to nejde, ten znak pros zavináč je na číselné řadě nad 2, kromě toho je tam ě, pak slovenské l s háčkem a zavináč. Nereaguje ani šipka, ani CTRL, ani alt, tak nevím, co použít, kterou klávesu. No a manuál tu také nemám. Poradí někdo? Děkuji.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Jen bych dodal, že po kombinaci LEVÝ ALT + 64 se zavináč neobjeví ihned jako po zmáčkuní V s přidržením PRAVÉHO ALTu (AltGr), nýbrž až po uvolnění klávesy levý ALT.

Ostatně – vždy když je nejhůř (platí s JAKÝMKOLIV znakem, nejen se zavináčem), je tu systémová utilita „Mapa znaků“ (v Programy>Přís­lušenství >Systémové nástroje >Mapa znaků) s pomocí které napíšeš jakýkoliv znak.

Další odpovědi
Kepler

@ -zkus alt+64

ivzez

Levý ALT + na numerické (na notebooku asi s Fn) klávesnici 64

nyjono

Možností je víc.
Proto vkládám jen odkz a vyzkoušej možnosti.
Taky záleží na tom, co to je za noťas.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=zavin%C3%A1%C4­%8D+na+kl%C3%A1ves­nici&oq=zavin%C3%A1%C4­%8D+na+kl%C3%A1ves­nici&aqs=chro­me..69i57j0l5­.14533j0j8&sou­rceid=chrome&i­e=UTF-8

Dochy

Změň si klávesnice na takové, které Ti vyhovují a na které jsi zvyklý. Je několik verzí pro české rozložení kláves a jen některé z nich mají ten zavináč jak to znáš. Spousta lidí, pak volí jako alternativní i anglickou klávesnici s americkým rozložením, kde je právě zavináč na té dvojce.

anonym

Je rozdíl mezi pravým a levým Alt. V tomto případě je správná kombinace:

PRAVÝ ALT + V
(s levým to na některých konfiguracích jít nemusí)

anonym

Operační systém nezmiňuješ tak ještě uvedu postup pro linuxový systém. Stiskem kombinace CTRL+SHIFT+U si můžeš pod vstupním políčkem otevřít druhé vstupní pole, kam se zadává číselný kód znaku z tabulky UNICODE, pokud tedy vyplníš 40 a potvrdíš enter, vloží se do původního vstupního pole právě zavináč – to je takový ten obecnější postup pro vložení jakéhokoliv myslitelného znaku … vložení zavináče by ale na české klávesnici vždy mělo jít i kombinací AltGr+V nebo AltGr+2, alespoň já tedy jsem s těmito kombinacemi neměl problém nikdy.