muhamed

jak si zmerit prst kvuli prstynku

Ale bez nejakych profesionalnich mericu :D diky
Doplňuji:
no ja jsem doufal, ze by to slo proste jenom doma nejakym provazkem treba

Nejlepší odpověď
Lucijej

Z mých zkušeností – když jsem sháněla prstýnek na konkrétní prst, tak jsem si změřila obdov prstu a v obchodě mi určili velikost. Někde mají navyzkoušení kroužky, podle kterých se určí velikost. Já měla obvod 57mm a velikost a velikost prstýnku byla 57 :) a průměr 17mm.

Další odpovědi
arygnoc

stačí Vám poznať obvod prsta (v najširšom mieste).
V zlatníctve si už vypočítajú priemer.
Doplňuji:
Však áno, zmerajte obvod prsta špagátikom (provázkem) či prúžkom papiera, zmerajte tú vzdialenosť a poznáte rozmer prsta (pre prsteň), resp. jeho obvod.
Keď chcete, priemer si môžete vypočítať, pokiaľ si na tento primitívny matematický úkon netrúfate, zlatníkovi postačí i obvod prsta.