Školníšprtka

Jak si zlepšit paměť?

Děkuju

Nejlepší odpověď
annas

1. Mám pocit, že jste se už ptala. Jinak archiv . Stejný dotaz je nejméně na 5 stránkách. Pročtěte si odpovědi, vyberte si rady, které vám vyhovují.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=Jak%20zlep%C5%A1it%­20pam%C4%9B%C5%A5%20

2, Stejně první odpověď ve vyhledávači

7 tipů, jak snadno zlepšit svou paměť – Forbes – dovíte se podrobnosti.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=Jak+zlep%­C5%A1it+pam%C4%9B%C5%A5+

" Jak si zapamatovat jména a tváře. …
Jak si lépe pamatovat věci dlouhodobě …
Jak si zapamatovat, kde jsem nechal klíče. …
 – Převeďte si informace do vizuální podoby. …
 – Ukládejte si informace do „paměťového paláce“ …
 – Další tip, jak si zapamatovat jméno. …
 – Učte se postupně"

„Umění paměti spočívá v umění pozornosti.“ — Samuel Johnson

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/1610-marcus-tullius-cicero-pamet-slabne-pokud-ji-necvicis/

Další odpovědi
Drap

Cvičením paměti.

Kelt

O paměti byly napsány knihy , jsou kurzy, semináře. Vše se dá natrénovat A je několik druhů paměti. Já mám velmi dobrou paměť, nepamatuji si tři věci, jména, čísla a … už nevím.

PepasAvalonu

Tréninkem. Různé hry a cvičení (najdeš i na internetu), učením se citátů, básní, telefoních čísel, jazyka (slovíček), nové dovednosti a podobně.
Vedlejší pomůcky jako kvalitní spánek a strava, pohyb, čerstvý vzduch, no stress, realax, nějaký umělecký koníček (kreslení, hra na hud. nástroj), meditace, zároveň trénink koncentrace, kreativity a logiky.
Mnemotechniky, myšlenkový palác. Ony nejen usnadňují, ale taky trénují.

https://www.da­tabazeknih.cz/kni­hy/jak-si-pamatovat-veci-a-udalosti-239235

paul1

Stává se mi, že zapomínám. Vzhledem k mému věku je to asi i normální, ale snažím se mozek procvičovat. Procvičuji i tělo (prokrvení těla zlepšuje i činnost mozku).
Mozek je třeba denně zatěžovat – procvičovat, aby „nezakrněl“. Nové neurony
vznikají v šedé kůře mozkové. Vznikají v hippokampu, tedy ve struktuře zapojené
do učení a pamatování. Bylo ale dokázané, že tyto nové buňky je nutné zapojit
do procesu výučby, jinak dojde k jejich zániku. Je ale nutné se učit pokud možno
něčemu úplně novému, tehdy se vytváří nová spojení v mozku (tzv. synapsie).
Výborné je učit se cizí jazyk, tu je podnětem každé nové slovo. Na procvičení
mozku je také výborné žonglování, např. se třemi míčky.
Žonglování rozvíjí spolupráci pravé a levé hemisféry mozku a přispívá k růstu šedé kůry mozkové.

Ametyst

Například hrát Kimovu hru, nebo se učit cizí jazyky a trénovat slovíčka.

nyjono

Tréninkem, tréninkem, tréninkem.
Luštěním křížovek, hraním šachů, učením, atd.
Je o tom toho napsáno spoustu. Stačí trochu zagooglit.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Školníšprtka

Annas – Na to jsem se neptala

annas

Omlouvám se, Chtěla jsem se podívat do profilu, ale máte jej uzavřený.