Dom1nno

Jak si zařídit optický internet?

Dobrý den,

už dva roky marně pátrám po společnosti, která by nám do ulice dokázala dovést optický internet. Veškeré firmy co jsem našel, tak pouze poskytují své služby na místech, kde už mají nějak vyvedenou svou síť. U nás ta síť bohužel není.

Proto by mě zajímalo, jestli je nějaká firma, která by dokázala na požádání tuto síť vybudovat i tam, kde není?

Samozřejmě vím, že by to něco stálo, ale přeci jen by mě zajímalo, jestli se něco takového dá udělat a kolik by něco takového stálo? A jestli je to věc, která by stála v řádů tisíců, desetitisíců či statisíců korun?

Máte s tím někdo nějaké zkušenosti nebo víte, na koho bych se měl obrátit?

Děkuji mnohokrát.

Odpovědi
autacek

Stálo by to v řádu milionů a pokud není v místě dostatečně silná potenciální klientela (nejlépe celé sídliště bez jiné alternativy), nikdo to tam tahat nebude.

Navíc optika se užívá jako koncové připojení uživatelů jen velmi zřídka a má smysl jen s dostatečně velkou další infrastrukturou, resp. konektivitou, což se v Horní Dolní dělá dost těžce.

Radius

Pokud chceš vyšší rychlost, tak třeba já jsem připojen přes Wifi na 5 GHz, mám rychlost down i uploadu 50 až 60 Mbit/s, odezvu 8 ms, nemám žádné omezení dat, platím 3600 Kč/rok. Mohu sledovat v HD celý den TV a pod, žádné výpadky spojení nejsou.

Mnohonásobně vyšśí rychlost jsme měli v práci…