Terryle

Jak si zařídit bydlení v LETADLE? :)

Máte někdo představu, jak by se muselo postupovat v případě, že by si člověk chtěl zařídit bydlení ve starém dopravním letadle? :) Vím, že kdesi u Brna či kde je v letadle restaurace, takže to určitě nějak zařídit jde. Kde byste ho koupili, jak ho dostali na místo určení, napojili na sítě, vyřídili „stavební povolení“, řešili s leteckými úřady (myslím, že taková věc musí být v leteckých mapách, aby nemátla piloty)… :) atd. Je to můj dětskej sen, kterej si sice asi nikdy nesplním, ale zajímalo by mě, jestli o tom někdo něco ví…

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Domnívám se, že stavebního povolení nebude třeba pokud máš vlastní pozemek, jelikož letadlo nemá základy.
Koupit by se dalo, zřejmě cena sice nebude závratná, ale ta přeprava, pokud by nebylo rozmontováno tak asi převýší cenu letadla.
Letecký úřad to nemusí zajímat, jelikož nelétá. Co se týče map, to už je v režii stavebního úřadu, kde se to jen ohlásí.
Napojení na sítě by bylo individuelní, ale šlo by.
Přeji hodně úspěchů ve splnění snu.

Další odpovědi
mj81

Poradit by mohl pan Tarantík, kontakt je na té stránce v odkazu úplně dole. Je to majitel soukromého leteckého muzea ve Zruči u Plzně (okres Plzeň sever, Loc: 49°48'31.246"N, 13°24'54.603"E), takže s tímhle má zkušenosti. O muzeu si nejlépe uděláte představu, když zadáte do mapy.cz výše uvedenou GPS lokaci a přepnete na letecké mapy.

Zdroj: www.airpark.wz.cz

elektrikář

Zaparkované velké letadlo na zahradě se musí nechat zakreslit do leteckých map.Ve státech mají hřbytov letadel v Mohavské poušti Nedávno jej tam jeden stavebník koupil vyřazený boing za cenu šrotu a použil. Byla o tom reportáž na netu.
U nás jistě aerolínky dávají vysloužilá letadla do šrotu. Zkuste se u nich zeptat.