mily

Jak si zapsat choreografii?

Chtěla by si vymyslet vlastní choreografii,ale nevím jak ji zapsat.Obvykle tomu,co jsem napsala potom vubec nerozumín,co jsem tím myslela.Napadlo mě,že bych si to nakreslila,ale myslím,že bych tomu nerozuměla vůbec.Nemáte nějáký tip?

Nejlepší odpověď
Hudler

Nejjednodušší je vytvořit si slovník. Slova znamenají nějaký úkon. To je asi nejlepší řešení.

Další odpovědi
led

najlepšie je spojiť sa s niektorým tanečníkom alebo choreografom a nechať si poradiť.
Na záznam používajú symbolické značky a názvy.

Michal

Choeografové si dělají do poznámek jakési znaky.

atriplex

Existuje mnoho variant, jak choreografii zapsat. Pokud si člověk vytvoří sám vlastní slovník, tak to po něm nikdo nepřečte. Existuje záznamová technika, která se jmenuje BENEŠOVA NOTACE. Tu si předstvte jako notovou osnovu, do které se zapisuje speciálními znaky postavení hlavy, paží, trupu a nohou. Je to dost složité nejen na čtení, ale i na samotný zápis. K tomu pak je potřeba vést „plánek jeviště“, kde budete vyznačovat, odkud kam a v jakém počtu se tanečníci pohybují.

Také pro jednotlivé kroky existují přesné názvy. Jsou to však názvy z francouzské, protože tam vznikl tanec.

Nejjednodušší metoda je si všechno natočit na video. Podle toho jsou tanečnísi schopni se všechno naučit.