Avatar uživatele
pokazdejinak

Jak si zapamatovat bitvu u Moháče (1526)?

znáte nějakou mnemotechnickou pomůcku, aby se to datum lépe zapamatovalo? učíme se se synem vlastivědu… já s tím ve škole problémy nikdy neměla, ale synovi datumy do paměti moc nelezou, tak jestli víte něco, co by pomohlo… díky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, bolak, redy před 3004 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Dělám to tak, že si něco představím, spojím s tím, co znám. Zapamatuji si první číslici a pak si představuji.

Třeba někdo známý má 15 roků nebo 26 má svátek Anna, nebo 1. 5. začíná máj …

Uvedu příklad – první část je třeba si zapamatovat.
150 – hasiči – O – voda v rybníku, jezeře
155 – záchranka – 5 – připomíná záchranné křeslo
158 – policie – 8 – okovy
atd.

Zkuste si projít rady na netu, třeba některá syna zaujme a pomůže mu.

https://www.go­ogle.cz/search?q=Jak+si+­zaopamatovat+%C4%8D%C­3%ADsla&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&e­i=PTWOVrfbJqj-ygOwx6-YCw#q=jak+si+z­apamatovat+%C4%8D%C­3%ADsla

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bolak

řekni mu že bitva u moháče skončila za čtyři minuty půl čtvrtý, a pak si dali všichni jam (džem); tak si to bude pamatovat, protože za čtyři minuty půl čtvrtý je 15:26 a když se koukne na mobil, tak ..„J“ je na čísle 5, „A“ je na čísle 2 a „M“ je na čísle „6“, tedy JAM=526 …a jako bonus se naučí jak se řekne anglicky marmeláda..

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

Tohle se ještě vyžaduje? Myslela jsem, že bezduché memorování čísel se dnes už na škole nonosí. Alespoň moje děcka se žádná data na zpamět učit nemusí, moudrá paní učitelka vyžaduje jenom, aby danou historickou událost uměli někam zařadit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

…první číslice je „jednička“ > protože je první — letopočet má čtyři místa a jedno už máme ( 1+4=5 ) > to je „pětka“ — máme už dvě > dvojka" — a součet prvních dvou (to říká ta dvojka) je „šest“…

Upravil/a: Mc Merkurion

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

annas: nojo, ale za rok tomu známýmu už bude 16 a u tabule se sekne o 100 let :)

před 3003 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Máš pravdu, ale pamatuje si třeba Karla.

1526 -říkala jsem si 1 – 5 číslo liché, pak 2 – 6 – sudé o jedno víc.

Neo u PINu – uprostřed narození neteře … když byla telefonní čtyřmístná čísla, hodně jsem si jich pamatovala, ale teď už většinu vypouštím z hlavy.

před 3002 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek