Zmrzka

Jak si založit svou vlastní doménu a co pak dál?

Dostala jsem takový bezvadný nápad, který by se mohl jednou uchytit jako třeba FB apod. (:D nehaťte mi moje sny:D) Akorát že nevím, co je pro to potřeba udělat, stačí, když si prozatím zaregistruji někde doménu (nevím kde je to nejlepší/nejlev­nější)? A pak si seženu lidi, co mi to pomocí jejich slovíček udělají? A jak pak zařídím, aby mi to alespoň něco málo vydělalo? Dám si tam reklamy, ale jak, to mám potom kontaktovat různé servery?
Nebo z čeho mají peníze stránky, které třeba reklamy nemají?
Díky:-)
Doplňuji:
Ahoj, děkuju za odpověď. Slovíčka mám namysli, že by mi někdo vytvořil HTML stránky, protože to neumím. Chtěla bych, aby to byly stránky, kam by se mohli lidé registrovat a aby to mělo určité funkce. Ale ptala jsem se na to, protože to nechci mít plné reklam, jak vlastně takové stránky vydělávají. Zaráží mě např. stránky typu facebOk, gooogle a tak, kde je nějaká chyba, a těm provozovatelům jdou (prý) peníze jen za to, že tam člověk omylem přijde.

Odpovědi
Hlada

Z popisovaného nápadu rozumím tomu, že si chceš zaregistrovat doménu. To nabízí, zpravidla včetně webhostingu, spousta firem. Nerozumím ale tomu, co mají lidé dělat pomocí jejich slovíček, jak si tam chceš dát reklamy a proč bys měla kontaktovat různé servery. Běžně je zdrojem příjmu zadavatel reklamy. Reklamu si zadá a zaplatí podnikatel jen v tom případě, že se mu vynaložená částka vrátí ve zvýšené tržbě. Aby se to stalo, musí jít o stránky s vysokou návštěvností. Hlavní je nápad, jak zaujmout lidi, aby stránky navštěvovali. Ten mi tu chybí nebo jsem to nepochopil.
Naprostá většina stránek je sice reklama na vlastní činnost, není to ale pravidlem. Jsou stránky bez reklam, jejichž provoz je placený návštěvníky, jsou ale také stránky, které nejsou výdělečné.

arygnoc

zaregistrovanie domény je to najmenšie (stačí zadať do googlu a vybafne na Vás hafo poskytovateľov tejto služby).
S tými slovíčkami (pochopil som to) – na to html rozhodne stačiť nebude, bude sa jednať najskôr o php, mysql. To už chce nejaké vedomosti. takže keď o to chcete niekoho „poprosiť“, pripravte si pekný balík, lebo projekt ala FB Vás môže stáť i státisíce (ono nie je slovíčko ako slovíčko, viete).
Pokiaľ to bude „taká bomba“, o reklamy sa nestarajte, inzerenti prídu sami.
Pokiaľ je ten nápad tak dobrý.
Držím palčeky.

anonym

http://www.en­dora.cz/
Zde zadarmo získáš možnost si to vyzkoušet na doméně 3 řádu
http://www.ac­tive24.cz/
Zde už si koupíš doménu 2 řádu a budeš platit i hosting
http://www.ac­tive24.cz/pro­dukty-a-sluzby/weby/pu­blikacni-system-ez-publish/