miixal

Jak si vytvořit svůj program?

dobrej, mám dotaz. chtěl bych si vyzkoušet vytvořit svůj program. ale nevim jak na to :(, tušim možná něco přes notepad, popř. nějaký jaky ccc nebo co, prosím nemá někdo skilly, nebo program, návod, byl bych vděčný, díky :)
Doplňuji:
jj, díky moc všem :), já s tim počítal, že to není na pár hodin. ve flashi už umím nějakých pár věcí v tom není myslim problém :) (myslim www -jednoduchou) hru jsem teda ještě nezkoušel a ani se mi nechce, půjdu na ten program. tejden?:D chalane :) mě je 14 let, to běž na vš, to já si myslim, že ten program udělám za půl roku (jestli vlbec :D). ale zpět, díky moc, kdybych měl nějaký problém tak bych vám z dovolením napsal :)

Nejlepší odpověď
anonym

nejprve se rozhodněte v jakém jazyku budete programovat.. pak si stačí na internetu najít návody jak na to.. předem upozorňuju, že než vytvoříte nějaký program nebude to trvat týden učení se programovacího jazyka..

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pro­gramovac%C3%AD_ja­zyk

Další odpovědi
lilibou

já bych zkusila zatím vytvořit nějakou jednoduchou flash hru pomocí javascriptu a až si trochu osvojíš html jazyk tak bys mohl vyzkoušet něco těžšího..návody na programování najdeš na netu…wšechno programování je o logice a matematice..

přeji hodně štěstí..vytvořit úplně nový program to chce pevné nervy a hlavně chuť ho dělat..:)

anonym

jaky program ? co má dělat, kde má být dostupný, v prohlížeči internetovych stranek, pro jake operační systémy, nebo i mobilní platformy ? …

má to být internetová aplikace ? html, css, javascript / flash, actionscript … má mít serverovou část ? php / java, perl / python / c# … potřebujete aplikaci ktera bezi na desktopu ? c#, c++, java, adobe air, nebo vam jde predevsim o maximalni rychlost výpočetních operací ? c++, assembler

Samozrejme vzdy lze program vytvorit i nejakou tou oklikou, vyuzit uz hotovych zdrojovych kodu a jen prenastavit par promennych … nebo pouzit nastroj jako treba http://appinven­tor.googlelab­s.com/about/ , temito oklikami kolem skutecneho programovani lze realizovat nektere jednodussi aplikace.

//
programovaci jazyk si nevybirame podle toho jak se nam ktery libi, tuto volbu za nas obvykle udela uz samotny ucel planovane aplikace, napriklad psat kompresni algoritmus v javascriptu by byl nerozum, stejne jako psat v assembleru jednoduche server-client webove sluzby. Bylo by to neefektivni ale jeste by to slo … pak existuji prostredi ve kterych proste nemate na vyber vubec, zvlast pokud pisete pro nejaky interpreter napriklad v 3D Blenderu (pythoon) nebo ms office (vbscript) … nastesti jsou si dnes programovaci jazyky velmi podobne. Neni problem naucit se jimi psat je spise problem naucit se v nich vedet! vedeni mezi programovacimi jazyky neni prenostitelne, kazdy miva pomerne dost odilsny framework a aplikacni rozhranni poskytujici ruzne sluzby ktere v programu vyuzijete.