Tajnůstkář

Jak si vytvořit imaginární kamarádku?

Mám kamarády/kamarádky, ale ne nikoho, kdo by mě plně pochopil. Bydlím na vesnici, takže to je možná způsobené tím, že zde děti mého věku nejsou. Připadám si sám. Nepochopený. Chtěl bych kamarádku, protože mi připadá, že by věcem rozuměla lépe než kluk, každopádně bych si nejradši v mysli stvořil celou partu přátel. Jenom nevím, jak si takovou kamarádku stvořit. Když jsem hledal po internetu, nedozvěděl jsem se nic nového. Docela by mě zajímalo, jestli děti, které mají imaginárního přítele, ho skutečně vidí nebo si jen představují, že tam je. Chtěl bych svou kamarádku doopravdy vidět, ač už jsem se naučil, že když s ní mluvím, mluvím do vzduchu, ale je mi přitom dobře. Vnímám to, jako by tam byla. Ale přesto, nemáte nějaký svůj vlastní návod? Nějaký tip?

Nejlepší odpověď
lejdy.můn

„Nepotřebuji přítele, který kýve na všechno, co řeknu. Můj stín kýve přesněji.“
Plútarchos

Vím, že toto asi není, co jsi chtěl slyšet, ale zkus se nad tím zamyslet, prosím…sám kvůli sobě. Já tě chápu, že toužíš mít někoho, kdo pochopí všechny tvoje nálady a i beze slov vycítí, co se ti honí hlavou. Ale ani parta imaginárních kamarádů ti nenahradí jednoho jedinýho živýho, z masa a kostí…toho opravdu pravýho přítele. Jestli svoje kamarády posuzuješ podle toho, nakolik splňují tvoje představy o nejlepším příteli, tak asi v tomhle bude ten zakopaný pes, víš. Jasně, že je fajn, když jste oba naladění na stejnou vlnu, ale rozhodně to není podmínka. Divil by ses, jak prapodivná nejlepší přátelství mezi lidmi vznikají: metalista s belieberkou, hubeňourka s boubelkou, černí s bílejma, věřící s ateistou, optimista s pesimistou, chuďas s boháčem… Koukni třeba na mě: já jsem nějaká, jedna z mých nejbližších kamarádek je úplně jiná a druhá nej kamarádka je zase úplně jiná. A přesto si s nimi rozumím tak moc, že bych je nevyměnila ani za Štěchovickej poklad (jestli ho teda někdy vůbec objeví).

Říkám: zkus popřemýšlet o tom citátu. 😉

Další odpovědi
ReHu

Nějaký typ? Nechápu.
Chceš tip? To asi ani nepůjde.
Ti, kteří své imaginární kamarády skutečně vidí, trpí některou z duševních poruch.
Takže zkus vše řešit jinou cestou.

Awe

Mám takového malého kamaráda…Chodí semnou do práce,na pivo nebo na výlety. Máme toho hodně společného,pokecám s ním, občas si i pohraju a dokonce semnou ráno vstává. Zkus ho najít taky, někde ve spodním prádle

anonym

To co máš v úmyslu, nedělej. Způsobíš si jen psychyckou poruchu či nemoc. Řiď se tím co říkal Awe :D

MirKop

Nakreslí si jí a udělej si její profil-jméno, věk, oblíbené věci a pod. Líp si jí představíš…

lexx

no, mně by se někdy hodil jako společník humanoidní kyborg – android který mluví, poradí, pomůže s domácností, nelže a nekrade, umí nakoupit, opraví motorku a kde co, zajde se mnou na pivo…za takových 50 let to bezpochyby možné bude

bolak

Hlavně ji pak dej na mě kontakt, já jsem totiž taky jen imaginární kamarád, funguju jen ve virtuálním prostoru. Můj Tvůrce to tak chtěl, pořád na mě svádí počůranou matraci a do venkovního světa mě vůbec nepouští. Jsem tak osamělý a je ze mě cejtit sůl.. ☹

lota

No jestli už ji máš a chybí ti jen obraz, tak si ho namysli, nakresli nebo třeba najdi nějakou anonymní fotku na netu. Prostě si vymysli i její konkrétní podobu a pak, jak si ji budeš představovat, představuj si ji i v obraze. Pokud si s ní nebudeš povídat na veřejnosti, chodit do kina a tak, tak na tom nevidím nic až tak zlého. Když to člověku pomůže…