zjentek

jak si vysvětlit vysoký výkon signálu moderních wifi routerů bez externích antén?

Jak si vysvětlit výkon signálu moderních wifi routerů, který je i přes nemožnost nástavby routeru extérní anténou pořád vyšší, než u starších typů routerů s výměnnými externími anténami?

Přece externí „prut“ je vždy lepší volbou, nebo není?

(Doufám, že otázka dává smysl, bo koukám, že se zase ptám jak zjentek.)

Odpovědi
Alesh

Pamatuju doby, kdy na autech bývaly pruty (antény) skoro přes celou střechu, musely se na konci uchycovat. Pak si pamatuju krátké pruty a pak „žraločí ploutvičky“ z dobu nedávné.

Hlada

Aby z toho lezlo víc, musí mít vysílač větší výkon. Výkonnější vysílač je nejspíš levnější, než anténa. Routery bez vnější antény rozdávalo O2 už před deseti lety (Comtrend VR-3026e). Tenkrát se to neosvědčilo.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.