mosoj

Jak si vysvětlit tento trend ?

Pythagorova věta:24 slov
Otčenáš:66 slov
Archimédův zákon: 67 slov
Deset přikázání: 179 slov
Americká Deklarace nezávislosti: 1 300 slov
Ústava USA se všemi 27 dodatky: 7 818 slov
Vyhláška EU o prodeji zelí: 26 911 slov

Nejlepší odpověď
annas

Stejnou otázku jsem nedávno vložila. Můžete si přečíst další odpovědi.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdy-je-mnohomluvnost-vyhodou-ci-nevyhodou

Další odpovědi
Pájo

19. století – „století páry“
20. století – „století elektřiny a spalovacích motorů“
21. století – „stoletím informace“

led

Ľudia sú čoraz viac ukecanejší. :).
Na čo kedysi stačilo povedať „hu“, teraz povedia „zapnem počítač, pozriem na otázku a odpoviem toto“
Matematik by poveda:
Reči rastú s druhou mocninou vykonanej práce + letopočet

baghira

Otázka mě spíš vyprovokovala ke zkoumání, jestli jsou ty čísla pravda. Nejsou :)))
Nejblíž je asi ten Otčenáš (60 v češtině, 73 v řeckém originále).
Doplňuji:
Mimochodem, pokud to má být časová posloupnost, tak správně je

  1. deset přikázání
  2. Pythagorova věta
  3. Archimédův zákon
  4. Otčenáš

lexx

Vyhlášky, směrnice, zákony a smlouvy jsou čím dál komplikovanější, delší a málokdo přečte (a pochopí) celé. S tím asi autor počítá aby se podstatné detaily ukryly v bezcenné omáčce.

hanulka11

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdy-je-mnohomluvnost-vyhodou-ci-nevyhodou

Kerberus

P. Mosoji, nerada vkládám odkazy, ale pamatuji si, že jste stejné otázky vložila.