plebs

Jak si vysvětlit obsah dopisu? „Soudruhu Brežněve, atˇ vaše politbyro udělá, co uzná za vhodné.“

Podle sovětského protokolu ze dne 13 srpna 1968 / odtajněna zpráva KSSS /.
Soudruzi reformátoři v roce 1968 nereagovali na varování vrchních velitelů Varšavské smlouvy / W. Ulricha, Gomulky, Žižkova a Kadára / na změnu situace v ČR a ohrožení socialismu, rovněž tak nebylo reagováno na dopis Brežněva a později jednání v Bratislavě a v Černé při Čopu. Byl požadavek odvolání reformátorů Černíka, Smrkovského Kriegla a dalších rovněž obnovení cenzury. Uvedený dopis od soudruha Dubčeka může mít různý výklad ovšem též mohl mít podobu zvacího dopisu jak provedli Bilak, Šalgovič a další.
Neberu krátké půlroční nadšení kovaným osmašedesátníkům a jejich iluze o jiném ismu, ovšem při všech varováních byl soudruh Dubček a jeho parta upozorněn, že bude použito všech prostředků na zachování socialismu v Československu.
4× odmítnutí nápravy
podepsání okupace v Moskvě
soudruh Dubček o rok později jak předseda NS podepsal pendrekový zákon na občany které pobláznil o jiném ismu
Podotýkám nejsem obdivovatel Sovětského svazu nyní Ruska, rovněž z poučení z historie nevěřím Anglii, Francii i Německu.

Odpovědi
elkon

Jiná odpověď

Rusko mě může být ukradené a soudruh Brežněv tuplem. Sice naší republiku osvobodili (z větší části), za to jim patří dík, ale to je tak všechno.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

plebs

Elkon plně chápu koukám raději do Rakouska a Polska než na východ nebo západ, ovšem v roce 1938 politici rozhodli Anglie, Francie, Německo v roce 1945 SSSR, USA a Anglie a v roce 1968 nikoliv jenom SSSR, ale i PLR, NDR, BLR, MLR o okupaci / jenom Rumunsko odmítlo použít vojska / a vše bylo zpečetěno podpisem okupace soudruhy Černíkem, Smrkovský a Dubčekem pouze soudruh Kriegel odmítl podepsat. To vše byla hlavní příčina na devastaci Československa po rozpadu Rakouska Uherska byla většina průmyslu asi 80% v Čechách a na Moravě, Rakušáci měli tak Milky v Alpách a Maďaři kvalitní uherák a čardáš.