Avatar uživatele
lukas.zmizik

Jak si vypestovat imunitu proti chili paprickam a ostremu jidlu vseobecne?

mam rad ostra jidla, ale pripada mi, ze to, co zvladnu, je jen slaby odvar, chtel bych umet jist wasabi normalne priborem tak, jako hlavni hrdina z filmu wasabi. jak toho docilim? zeby trenink stale vice a vice ostrejsiho? a nema to nahodou negativni vliv na chutove bunky?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? chudst, dědapetr před 4672 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

každý máme jiné chuřové kalíšky, někdo citlivé víc, někdo míň.

někomu se zdá i málo kořeněné jídlo hodně pikantní, někomu nestačí ani mnoho chili.

asi se to nedá natrénovat.
také mám rád pikantní, používam několik druhů paprik.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
chudst

Vy mate starosti… Treninkem se da samozrejme dosahnout zlepseni, pusa se vam „vypali“. Jestli to ma nebo nema negativni vliv, to netusim. Kamarad do sebe hazi palive papricky zakoupene ve specialnim obchode. Ja si dal jednu a slzeli mi oci jeste dve hodiny :) Je to o treninku, ale kazdy mame jine chutove poharky, takze netusim, kam az se da zajit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Berušinka

Já bych to nepokoušela. Pak nebudeš mít chuť třeba z obyčejného rohlíku nebo nějakého ovoce, jak budou ty chuťové buňky „odrovnané“.
Trenink je asi dobrý způsob, ale buňky se neustále obnovují. Spíš je to dané psychikou – u těch, co to „žerou na kila“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Já si myslím,že s tréninkem by to šlo.
Když včelaři jsou odolní po x letech s včelami na jejich bodnutí…
A wasabi koupené u nás mě teda nijak ostré nepřipadá…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ne vše, co vidíš ve filmu, je reálné, většina ohromujících scén je dosažena triky a kamufláží.
Stupeň vnímání ostrého je dána geneticky, protože jižní národy používají koření díky jeho antibakterionálnímu účinku při požívání masa. Naše jemnější chuť umožňuje vychutnat třeba jemné nuance vína apod. Stačí už to, že se chutě věkem otupují.
Navíc nápodobou viděného se učí malé děti, ty bys už mohl mít víc rozumu. V technických otázkách projevuješ dostatek soudnosti, přece si to nechceš pokazit diletantismem v problematice běžného života.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek