quentos

Jak si vyložit úryvek z parodické písně?

Jde o píseň „Centristi“ od kapely Fousatej Hat, ale jelikož není odkazu na text této písně, aby v něm nebyla aspoň jedna hrubka, onu část textu sem napíšu radši sám:

„Nástroje Iskar, tak ty už něco vydrží,
zrychlenej dech a ňáký špony pod kůží
Centra tuhý, dneska další přivezou
a chlapi z nudy hodnotí Markétu před šestou,
když svoje centra k výkonům táhnou.“

Že jde o parodii na „Burlaky“ od Kabátů je více než jasné, ale co mi jasné není – o jaká „tuhá centra“ jde (resp. centra čeho) a co znamená „hodnotit Markétu před šestou“? (Že by nějaká kulturní narážka, která mi unikla?) Díky.

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Markéta je zřejmě tak nepřitažlivá, že pánům při jejím hodnocení ukazují centrálie na šestou hodinu. Dnes mají nastoupit na směnu nová děvčata, doufejme, že budou pohlednější a naše centra budou tuhý, zrychlenej dech…

Další odpovědi
anonym

Protože jsem slyšela u nás v práci o těchto centrech,tak si myslím,že by to mohlo být ono,hodnotit Markétu,to bych si vysvětila jako to chlapský plkání o ničem,každý ráno,než si stoupnou ke stroji,a začnou makat.......No­menklatury:
•Obráběcí stroje a technologie
Vyhovět uvedenému požadavku má novinka výrobce Tong-Tai Seiki – soustružnická centra TA20/TA25, vybavená všemi prostředky k rychlému seřizování.

Soustružnická centra TA20/TA25
S využitím rychlovýměnných čelisťových sklíčidel, revolverových hlav a nástrojových seřizovacích přípravků lze provést nové seřízení stroje za 15 minut. Rychlá výměna nástrojů umožní použití držáků KV Kennametal s ověřeným záznamem dráhy. Držáky mají klasický čtvercový průřez stopky a výbornou přesnost i při opakovaném upínání. Rychlý seřizovač nástrojů omezuje potřebu zkušebních řezů.

Zdroj: soustruhy

anonym

Pasáž „hodnotí Markétu před šestou“ vnímám jako řeči buď o nočním sexu anebo o nějaké sexy kolegyni (možná obecném symbolu, jímž svého času byla třeba Markéta Hrubešová, díky svým odvážným filmovým scénám odhalujícím její košaté poprsí) apod. před nástupem na ranní směnu, obvykle v mužských šatnách.

quentos

dík :{)> jsem právě přemýšlel, která Markéta by to mohla být – asi máte pravdu.

quentos

Butani: jo, to je taky dost možný, voni chlastaj často a rádi ;{)>