n_kodies

Jak si vydělat rychle a efektivně peníze?

V dnešní době ma asi každé mobil a v něm nainstalovanej instagram. Pár lidí co sleduju jsou to mladí lidi třeba 19, 20 něco let, tak před někde cetujou užívají si atd… Zajímalo by mě jak a kde na to berou peníze. Možná dostávají kapesné ale nemyslím si že by 200 stovky měsíčně zaplatily nějaký týdenní výlet do ciziny. Nebo měsíc v USA. Pokud víte jak si vydělat prosím napište

Nejlepší odpověď
Drap

Mají bohaté rodiče, nebo jsou natolik šikovní, že dokáží ve svých 19 letech dostatek vydělat. To je celé.

Další odpovědi
Rokio

Když máš Instagram, registruj se na Likegramu. Zde následuj lidi a za každého sledovaného získáš 0,30 Kč.

Radím ti ale, abys neudělal stejnou chybu jako já a nezačal sledovat mnoho lidí najednou (třeba 50 lidí za půl hodiny). Sleduj pouze několik lidí denně. Podmínkou je, abys měl instagram veřejný a aktivně ho používal (Doporučuji, abys sem tam něco přidal na svůj instagram.).

Dále můžeš vyplňovat placené průzkumy. Prodáváš tak svoje soukromí. Platí ale zákon o ochraně osobních údajů, tak neměj strach, že informace, které poskytneš společnostem, někdo zneužije.

Mc Merkurion

… chtělo by se to prvně věnovat škole a hlavně vyjadřování … a jinak: to by chtěl vědět každej … ale v šestnácti tě to ještě nemusí trápit …
… copak si myslíš, že na to existuje recept ??? to by byli na světě všichni bohatí a nebyla žádná chudoba …
… radu Rokia neposlouchej, to by ti na školu nezbyl čas vůbec, a co teprve na seznamování …

nyjono

Znám několik mladých, co slušně vydělávají. Někteří začali na VŠ a pokračují, dále se učí a navyšují příjmy.
Těžko jednoduše tady odpovědět.
Osobně tyto a podobné záležitosti řeším při osobní schůzce.

DoTazatel

Mohli si našetřit na brigádách — můžou během školy i pracovat odpoledne nebo o víkendech, můžou pracovat celé prázdniny a šetřit si tím na cestování (plus jim třeba ještě něco přispějí rodiče a jiní příbzuní – nemyslím si, že jim to celé platí, a to ani ti „bohatí“ rodiče).

Můžou cestovat jako Aupair – vydělávají si v cizině (třeba přes různé firmy, zájezdy atd. nebo si v té cizině sami domluvili nějakou dočasnou práci/brigádu po dobu jejich pobytu tam = výdělky jim pokrývají jejich pobyt tam, možná některým i něco zbyde).
Kámoška byla v cizině jako au pair kolem 9 měsíců (ale pořád na jednom místě -kvůli té práci a navíc už jí to po pár měsících přestalo bavit. Hlavně se ji stýskalo po domově).

Někteří začínají podnikat, obchodovat či investovat už třeba od 16 let. Vím o jednom z naší školy, který začal podnikat v sedmnácti, do devatenácti/dvaceti měl už něco přes milion asi za 3 roky už měl nějaké sedmimístné číslo (jaké přesně netuším)… A začínal od píky, bohaté rodiče neměl a on sám měl jen to, co si vydělal na brigádách.
Další zkoušeli investovat na burzách s komoditami aj. Někteří jen tak zkoušeli, ostatní se tím zabývali víc a pustili se do toho po hlavě. Některým se dařilo víc, jiným míň. Plno z nich investovalo jen pár drobných (protože třeba ani víc neměli), aby viděli co to udělá… vím, že někteří zkoušeli i nějaké simulace, nebo něco takového, na kterých zkoušeli investovat na nečisto (nevím, co to bylo za programy/aplikace).

Někteří mají webovky, youtube kanály anebo jiné soc. sítě, kde sbírají odběratele (třeba ten instagram). Za umístění reklam (nějakých firem s nimiž mají dohodu) pak dostávají peníze (podle toho kolik mají těch odběratelů/zhléd­nutí). Nutno dodat, že mladým se v tomto moc nedaří, i když se o to často pokoušejí… teda pokud to nesjou modelky, které třeba na instagram seženou miliony fanoušků. A třeba ještě říct, že tohle není moc efektivní zdroj peněz (ani webovky ani youtube) obojí sežere všechen čas a v obojím musí být člověk hodně úspěšný, aby si něco vydělal… i ti lepší youtubeři mají ještě k tomu práci, protože zdroj příjmů z youtube jim nepokryje všechny náklady (příjmy nebývají moc velké ani u těch známějších youtuberů).

Jestli chceš vydělávat (shromažďovat) peníze, tak se v nich první vyznaj. Přečti si nějakou fin. gramatiku v kostce, začni s klasickými ekonomy (A. Smih, D. Ricardo, Bastiat), kteří ti vysvětlí funkci a smysl peněz a celé ekonomiky. Kup si třeba nějakou středoškolskou učebnici ekonomiky nebo nějakou ekonomickou knihu od známých, vlivných a úspěšných ekonomů (dnešní doby), nebo knihu přímo zaměřenou na podnikání, investování atd..