hippeace

Jak si vydělat? Ruční práce, tvoření něčeho co jde na odbit?

jsem ochotná nakoupit potřebné věci(FIMO, bavlnky, drátky, korálky,atd.) nejde mi o čas ela o to aby to lidi kupovali nevíte o něčem? prosím
Doplňuji:
jsem zručná a většinu věcí jsem už zkoušela jinak to chci jako přivýdělek na prázdniny

Nejlepší odpověď
hanny 2

Nechci vám brát iluze,ale tímto je trh přesycen,leda že byste vymyslela něco světoborného.Dnes lidé nakupují jen nutné věci a uživit se tím bude asi těžké,zvlášť když budete teprve začínat!
Doplňuji:
Tak to by asi šlo,zkuste najít nějaké návody na webu nebo se přihlásit do nějakých kurzů.
Např.http://mo­jedilo.irecep­tar.cz/rucni-prace

Další odpovědi
Drap

Trh je opravdu takovými věcmi přesycen. Prodává se všechno, ale pokud nemáte síť několika prodejců, tak s moc velkým přivýdělkem nepočítejte.

barnajka

Taky bych se ráda do něčeho podobnýho pustila, ale já mám problém opačný: docela bych i věděla, co chci vyrábět – ale chybí mi ty finance do začátku :)

Doporučila bych ti mrknout na www.fler.cz. Projdi si tam všechny kategorie, ať víš, co všechno se vůbec dá tvořit. Pak si vyber pár oblastí (technik), který by tě zajímaly nebo myslíš, že by ti mohly jít. A na tyto se na Fleru trošku víc zaměř: namátkou si prohlídni profily a nabídky několika prodejců a všímej si hlavně poměru vložených nabídek a reálně prodaných kusů. Uděláš si aspoň obrázek, jak moc/málo tato oblast vynáší.
Osobně si myslím, že „dělat“ třeba do bižuterie by byla ztráta času, energie a i financí – jak řekla hanny: trh je opravdu přesycený. Musela bys buď dělat něco, co tu ještě není..a nebo dělat to, co ostatní – ale dělat to jinak, a nebo extra dobře. I tak ale budeš potřebovat dobrou reklamu, protože potenciální zákazníci se o tobě musí dozvědět. Internet sice na jednu stranu nabízí spoustu možností, na stranu druhou je konkurence tak veliká, že prosadit se je opravdu otázkou véélikýho štěstí. Na tvým místě bych se do prodeje na internetu ani nepouštěla a zaměřila se spíš na odbyt v tvémm okolí. Zjisti si, kdy/kde a jaký se u vás konají trhy. Přes prázdniny navíc určitě bude spousta kulturních akcí, ať už festivaly, jarmarky, poutě… Zjisti si možnosti pronájmu prodejního stánku (často to stojí jen „pár“ korun, 100–200Kč/den). Ono lidi jsou rádi, když si zboží můžou sami ošahat a nekupují zajíce v pytli :) Navíc ty si tak budeš moct dovolit nasadit pro kupující výhodnější ceny, než kdybys prodávala na internetu (=nebudeš muset účtovat poštovný). Můžeš taky nalákat na akce typu: „kupte 3ks, zaplaťte 2“.Jak je něco zdarma, český člověk na to vždycky slyší :)) Držím ti palce a přeju hodně štěstí, ať se tvoje věcičky dobře prodávají :)

venkovan

Poslal jsem ti to raději na mail. Třeba co jsem napsal není zas tak špatný nápad.
Ať se daří, ale budeš vstupovat do velmi konkurenčního prostředí.
A až se podaří, p=okud se podaří, tak sem ostatním napiš jak se ti podařilo.
Pro ostatní – není to co jsem ji napsal nic neobvyklého, ale zas není třeba – pokud chce přilepšit ke studiu třeba dávat nápady těm co se tím přímo živí.

žolik

Já bych řekla že nábídka přes internet je nejlepší nabídka.

Zdroj: žolík

pokazdejinak

tady můžete prodávat:
www.fler.cz
je tam toho bohužel spousta, doporučuju prohlédnout, co se nejvíc prodává… ale konkurence je to velká

Michálek1245

Nejsem si úplně jistý tím, že se dá tvořením uživit. Jasně, pokud jste sochař nebo keramik na full time, tak ok. Ale jinak? Těžko říct. Dneska je Fler a Marketplace plný různých lidiček, kteří se snaží o to něco prodávat. Každopádně mrkněte třeba na https://magazin­.pepe.cz/ a třeba tam najdete nějakou inspiraci na to, co začít tvořit, aby vás to uživilo. Ale na rovinu říkám, že bych si od toho osobně moc nesliboval.