Avatar uživatele
hubisek1

Jak si vydělat, když je mi 14?

Ahoj, potřebuju poradit. Je mi 14 a chci si koupit koloběku, ale stojí 3 180,–. Od rodičů dostávám kapesné 100,–/měsíc, o větším kapesném nechtějí ani slyšet. Za domácí práce mi platit nechtějí, což docela chápu. K narozeninám mi peníze také dávat nechtějí. O brigádách pro 14tileté nevím. Jak si tedy mám vydělat, když rodiče mi ani nechtějí přidat? Pokud někdo nevíte o nějaké brigádě, např. sbírání jablek v sadu apod., budu ráda, kduž napíšete. Předem děkuji za odpovědi. :)

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hayleyy před 3587 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
brillant

Vepište odpověď… http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=jak%20si%20vyd%C4%9­Blat

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jan Švestka

Napadá mě najít kompars, kde hledají dospívající. Na Facebooku existuje skupina „Castingy, komparzy, průzkumy“, kde filmaři takové nabídky zveřejňují, něco se občas objeví i na stránkách České televize.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Psát blogy, knihy a jiná díla, dále pak digitálně kreslit (obrázky, loga, reklamy,…), programovat (Desktop/web), fotit (přírodu, na akcích,…), stříhat (reálně/video/…), natáčet (amatérské filmy, na akcích), malovat, balit, rozesílat, opravovat (PC, kola,…), investovat/spe­kulovat/směnit (FOREX), žebrat, inovovat, (už mě to nebaví – možností je nekonečně mnoho – končím) může minimálně na černo každý(i bez OSVČ atp. se dá pracovat – jen je potřeba být opatrný vůči berňáku atd.)…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Do 15 let tě nikdo nesmí zaměstnat,
takže jen umělecká činnost dítěte
(např. výše zmíněný kompars).

Určitě se nepokoušej pracovat někde na černo,
ani podnikat bez oprávnění!

A ohledně koloběžky by bylo dobré se dohodnout s rodiči. I když na ni
nějak/někde seženeš peníze, nemusí ti rodiče dovolí na ní jezdit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
McArthur

Užívej si dětství, protože to ti uteče jako voda a potom budeš jen pracovat a vyhlížet dovolenou…
A když budeš hodný a pomáhat rodičům i prarodičům, tak taťka s mamkou řeknou Jéžiškovi, aby Ti ji donesl (po tom, co ji rodiče zaplatí).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek