helcaify1

Jak si vybrat tu pravou kočku?

Za svůj život jsme měli již několik koček. Poslední dvě kočičky, které jsem si vzala, protože je někdo na internetu daroval zemřely na nemoci v brzkém věku. Nechci projít další ztrátou milovaného zvířete a proto se ptám. Jak správně si vybrat kočku? Vzít si kočku, kterou někdo daruje nebo za ni zaplatit? A jaké plemeno je hodně hravé a snáší se se psem? (německá doga a kříženec retrívra)

Nejlepší odpověď
odpomass

No, pokud se německá doga snáší s retrívrem, pak by se snad dokázala naučit žít i s kočkou. Nemoci neodhadne předem nikdo. Já bych prostě doporučila jet do nejbližšího útulku, nějakou milou kočičku nebo 2 si tam vybrat a pak jim dát dost lásky, ať si užijou ten život, co jim byl dán.

Další odpovědi
anonym

Myslím, že svůj díl charity už máš zatím odsloužený a protrpěný po ztrátě oblíbených kočiček, tak by ses měla trochu „odměnit“ a pořídit si kočičku se „záručním listem“.
Samozřejmě to ber trochu s nadsázkou, protože se jedná o živého tvora a jeho život ovlivňuje mnoho faktorů, z nichž ne všechny lze ovlivnit. Rozhodně si pořiď
koťátko od zkušeného zodpovědného chovatele, to znamená ne z množírny, ale kotě s průkazem původu. Jednak tím nebudeš podporovat množení koček bez PP
a utrpení kočičích mamin držených jen na produkci „čistokrevných " koťat často v otřesných podmínkách. Také tím pádem budeš mít určitou záruku exteriéru i charakteru, tedy že z kotěte vyroste jedinec toho plemene, které sis vybrala. Budeš vědět, že kotě bylo odchováno a drženo spolu se svou matkou a sourozenci
ve vhodných podmínkách a s potřebnou odbornou péčí, odčervené, očkované,
se správnými hygienickými návyky atd. Ke kotěti dostaneš potřebné rady
i doporučení, očkovací průkaz a většinou stálý kontakt na chovatele pro případ nouze. Můžeš vstoupit do chovatelského klubu, zúčastnit se výstav atd.
V neposlední řadě dostaneš kupní smlouvu, takže v oprávněných případech můžeš vady atd. reklamovat podle Občanského zákoníku . Později obdržíš i rodokmen. To vše jen za málo vyšší cenu než bys dala za "čistokrevné bez PP“ a hlavně je předpoklad, že ušetříš na nákladech za veterináře. Pokud přineseš domů kotě, psi si většinou bez problému zvyknou, ale zkraje je třeba velké opatrnosti a nikdy nenechávat kotě samotné s hafany. Zbývá už jen dobře vybrat plemeno, ale to
opravdu záleží na tobě a na tom, co od kočky očekáváš co do vzhledu i povahy. Projdi si net, vybírej dobře a v dalším kroku vyber dobrého chovatele. Můžeš se i obrátit na specializovaný chovatelský klub, kde ti někoho doporučí. Hodně štěstí!

Sůwa

Vybírala jsem si kocourka na internetových stránkách občanského sdružení Toulavé tlapky, jenže když jsem si pro něj přijela, navzájem jsme k sobě žádné sympatie nepocítili. Nakonec SI MNE vybrala dvouletá kočičí dvojčátka v dost hrozném stavu, ale kočička dojela na svou neposlušnost. Už mám jen kocourka, ale je to ten nejskvělejší kocourek na světě, ovšem jen když on sám chce 🙂