Avatar uživatele
jirka21kufr

Jak si vybrat peníze na poště (na přišlou složenku), když se mi ztratil občanský průkaz?

Mám takový problém. Ztratil jsem občanku, tak jsem to nahlásil na městském úřadě. Dali mně takový zelený doklad a řekli, že mám počkat 3 týdny na vydání OP. Je to týden, co jsem tam byl. Teď si potřebuji vybrat peníze na poště (na složenku), ale nevím, jak mně složenku můžou proplatit, když nemám OP a splatnost složenky navíc končí za 9 dní. Co mám dělat? Na internetu jsem četl, že v některých případech se dá občanka vyzvednou už po čtrnácti dnech žádosti o vystavení nového OP…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3049 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
JájsemRaibek

To bys musel požádat o urychlené vyřízení vydání OP již při žádosti, nyní je pozdě.
Pokud máš vojenskou knížku nebo řidičský průkaz, tak ti složenku na poště vyplatí. Pokud nemáš, tak bohužel.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Na preukázanie treba oficiálny doklad s fotografiou: Pas, vojenská knižka, vodičák.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hans51

Ano, všechny odpovědi zde jsou správné. Jen doplním, že je skutečně možné si v některých případech vyzvednout nový občanský průkaz po 14 dnech od podání žádosti o jeho vystavení. Je to v případě, kdy jej správní úřad jednoduše stihne vyhotovit dříve. Doporučuji zavolat si na příslušný úřad, kterému jste žádost podávat a informovat se.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

To si moc zahráváš jestli jsi ztrátu ještě nenahlásil policii. Kdyby jsi ji nahlásil vlastníš doklad o totožnosti.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek