Rys95

Jak si vizuálně představujete typického českého úředníka?

Nejlepší odpověď
Kelt

V obleku, brýlích, krátké vlasy nebo pleš. Spíš hubený, rychlý, pořádný. Pokud bych měl být konkrétní a představil si nějakého herce, tak třeba Louis de Funès nebo František Kovařík by se do toho hodili.

Další odpovědi
Disraeli

Nijak speciálně, prostě kravaťák, v obleku (prezident, premiér a všichni politici i nižší úředníci), byrokrati. Zpravidla na krátko ostříhaní a oholení (i když to není důležité a není to úplně rys).
Trochu připomínající fretky (nevím proč).

Ametyst

Souhlasím s kolegy výše. Navíc se vyznačuje strachem z hrubého násilí, proto přednostně vyhoví takovým. Pokud tam přijdu já- Dobrý den- děkuji mockrát- nashledanou, tak na mě za minutu zapomene. Jako bych tam nebyla.

zjentek

Mně by vyhovovalo, vypadali-li by jako Popelec Hadimrška. (;

elkon

Nic zvláštního, slušně oblečený člověk. A pokud to postavení, nebo firemní předpis vyžaduje, tak společenský oděv.

led

Vzhľadovo nie je veľmi odlišný od bežného Čecha. Dokonca môže mať aj ponožky v sandáloch a čo hlavne, máte šancu sa s ním dorozumieť… aj česky.

_Bůh_

No bába na úřadě má většinou nějaký kýčovitě vzorovaný tričko, velikost XXL. Většina jich chodí tak obyčejně oblečených, do kanclu se nemusí módit do obleku.

aliendrone

Ač moc představivostí či invencí nevynikám, tak tohle si představím celkem PŘESNĚ. Nanicovatý, blíže neurčitý xichtík, konkrétně místo, kde se u některých sbíhá obočí. Toto tvoří ideální přímku spolu spojující body „mé oko“, „střed vršku výřezu véčka hledí“, „vrchol mušky“. ;) :)

Úplně na prstě cítím ten odpor spouště, ale ne nějaký ten dnešní čajík, jako u Colt Pythona („drsný Harry“), kdepak. Myslím tím něco onačejšího, pořádného, jako byl svého času Webley .577 Eley (14,7mm), kdes musel zabrat fest, abys vystřelil. A pak… ta RÁNA (hlava pryč), po které ti ještě pár minut píská v uších… Slastná představa! ;) :)

Eh, musím si jít vyměnit zvlhlé trencle. ;) :D :D