Wnaty

Jak si vedete svou Knihu Stínů?

Oslovuji všechny, co se zajímají o nadpřirozené věci, o léčitelství, astronomii, filosofii, teorie, horoskopy a významy symbolů, znamení, věštění, sny apod… jistě z někteří z vás již slyšeli pojem Kniha Stínů a jistě si ji někteří vedete. Ale jak? Jakou propiskou píšete? Máte vyhrazený počet stran na to či ono, nebo píšete na přeskáčku, popřípadě doplníte k datu nebo nadpisu kategorii? Vkládáte do knihy nějaké přílohy, nebo si na ní vyrábíte nějaké obaly? A co do ní vlastně píšete? Za odpověď vřelé díky :)!
Doplňuji:
Jen pro informaci. Nechci se věnovat magii jako kompletně celé, tak jak to je „nadiktované“. Chci se zajímat jen o některá témata, především o ty, co se týkají mě- význam znamení, jména, význam čísel v datu narození nebo v ostatních datech. Nepůjde o čarodějnictví a magii jako takovou, chci to více přizpůsobit sobě, takže zapojit i filosofii, nebo psát různé básně, vymýšlet si své rituály. Myslím, že každý by si měl tuto vědu přizpůsobit podle sebe. Samozřejmě si nechci vymýšlet nějaké jiné odvětví, ale zkrátka se jen orientovat v těch daných, chci aby mi to bylo takové osobnější :). U všeho co do knihy napíšu se budu řídit podle několika zdrojů a především z vlastních zkušeností. Jinak vám děkuji za dosavadní rady!

Nejlepší odpověď
led

Aj keď som, ako mi niekedy hovoria, čarodejnica, svoju „KNIHU STÍNŮ PRO VĚDMY A ČARODĚJNICE“ mám v hlave, nie na papieri, či netopierej blane.
Spôsob, ako je vedená ako ju tvorí, má každá „čarodejnica“ začarovaný svojim vlastným osobitým štýlom, ktorý nezverejňuje, pretože by tam vedené informácie o čaroch a kúzlach stratili na platnosti.
Doplňuji:
pre tých, čo sa zaujímajú o „mágiu“ …
34 kníh v pdf http://www.uloz­to.sk/xhHeSiL/kni­hy-magie-rar

Další odpovědi
Agneta

Propiska se ti může za čas pěkně rozpít a ještě za pár roků tak vybledne, že už to pak nepřečteš:)
Přílohy bych doporučila.
Doplňuji:
Používej raději inkoust:)

Nevíteto?

Já si to nevedu, ale myslím že datum, ani počet stránek si tam psát nemusíš, tam se píšou nějaký zaklínadla a dějiny magie, piš do toho brkem 🙂 jestli tě to zajímá tady je taková stránka http://darkprin­cess.blog.cz/

badisko

Nene …ikdyz jsem pagan …nic takoveho si nevedu ..je to dost zbytecne nebot by jsi ji po case musela znova a znova prepisovat a doplnovat ..coz zabere dost casu ktery se da vyuzit jinak …
Ritualy na oslavu svatku se strejne nezapisuji z duvodu ze kazdy.. ritual je ..originalni a odvij se od tveho momentalniho rozpolozeni a moznosti ..kazdy jedinec si je prispusobi svemu ..az na tech par volu jako Wicca a spol ..co se zdruziji do covenu a maji pesne dana pravidla pri jejich konani …to se mi se mi zda nesmyslne nebot nevychazeji primo z onoho cloveka ktrey hleda ..ale uplne od nekoho jineho …navic ty jejich oblecky a zavoj tajemna je opravdu k smichu …:D