AnnieAnnie

Jak si v 15 letech sehnat brigádu?

Je mi 15 let a ráda bych si vydělala nějaké ty peníze. Bohužel nemohu sehnat žádnou brigádu. Koukala jsem se i na internet, ale tam chtějí většinou od 18let. Jsem z Prahy, studentka. Pokud by někdo měl typ, nebo by sháněl brigádníky, byla bych moc ráda. Předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Amie

Zatraceně blbě. I zde platí pravidlo – známosti udělají hodně. zeptej se rodičů nebo prarodičů jestli o něčem vědí. Já mám problémy i v 18.

Další odpovědi
Michal Kole

Nepotěším tě, moc blbě se něco shání.

Jako nezletilá jsou na tebe různé zákonné úlevy, které zaměstnavatele stojí peníze a navíc ti nemůže dát odpovědnost, kterou by po tobě mohl vymáhat.

Proto nechtí zaměstnávatelé zaměstnávat „pod zákonem“.

Jediné je aby rodiče ukecali firmu zabývající se oborem který studuješ.

např. hospodu a ty budeš učit na servírku/kuchařku nebo nějaký proovozní management a mohla by jsi tam pracovat při studiu a někdy něco té firmě platí škola a mohla by jsi získat stipendium.

Praxe při studiu se dost cení, protože střední školy nereaguzjí tak průžně na nové technologie a ani není tolik času se s nimi seznámit dokonale.

www

Sice už to tady bylo mockrát, stačilo jen projít nabízené možnosti, když odeslalas otázku.
Ale i tak: těžko seženeš oficiální brigádu v 15ti letech. Nelze. Tedy spíše něco načerno, jako výpomoc někde něco.
Zkusil bych se zeptat rodičů, zda oni o něčem neví, třeba v rámci rodinných kontaktů.