Weroniq

jak si usnadnit spolknutí velkých tablet prášků?

někdy se mi tableta třeba i vitamínů vzpříčí v krku a spolknutí je pak opravdu nepříjemné a příště už mám strach.. krom zapití dostatkem vody nevím jak si pomoct, když se tableta nesmí půlit nebo drtit

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud nejde půlit , tak nezbývá než si vytvořit dostatek slin a polknout. Někteří lidé prášky pro lepší spolknutí i zajídají.

Další odpovědi
Pecudka

Rozkousat kousek rohlíku, prášek v něm jazykem obalím a pak snadno spolknu.Dětem jsem dávala i piškoty, lze použít cokoliv.

venkovan

Spolkout provázek, ale jeden konec si uvázat za zub.
Až projde celým zažívacím traktem, tak prášek uvázat a do žaludku ho vytáhnout.
A nebo nebát se polknout. Právě těmi obavami se stáhne trochu krk a špatně se polyká. Ale když jíme, polkáme větší sousta než jsou prášky. Ty co jsou v želatinovém pouzdře zas tak velké nejsou, žvejka je často větší.