vlkadam10

Jak si udržet soustředěnost

Zdravím.Potřeboval bych poradit jak si ve škole ( i jinde kde je soustředěnost potřeba) udržet soustředěnost.Jak si ji vypěstovat či vydržet se soustředit,tak nějak aby mě okolní zvuky nerušily a pod. DĚKUJI

Nejlepší odpověď
anonym

Ahoj. Pokud jde o umění soustředit se, dá se nacvičit. V první řadě je třeba chodit do školy řádně odpočinutý. Další, co je zapotřebí, je MOTIVACE. Jsou kantoři, kteří si dokáží pozornost žáků udržet. Tady problém nebude. Potíže budou s tím, soustředit se, když kantor přednáší látku nezáživně. Potom mají myšlenky snahu utíkat k zajímavějším tématům. Bude třeba začít „cvičit“ pozornost na to, co učitel vykládá a hledat v tom pro sebe něco poučného a zajímavého. Ačkoliv to tak nemusí vypadat, škola opravdu dává základ pro život. Občas pomůže zamyslet se, co praktického přinese probíraná látka do Tvého dalšího života. Potom se už ta soustředěnost odstartuje sama. S ní přijdou i otázky k danému tématu a když učitel uvidí ze Tvé strany zájem, i pro něj se vyučování stane smysluplnější. Znám to ze své zkušenosti a opravdu to funguje. Zkus to chápat ne jako nutnost, ale novou možnost jak se učit. Všeobecně platí to, že víc a snadněji si zapamatuješ dopoledne ve škole, než si stačíš nastudovat odpoledne nebo večer doma.

Další odpovědi
Drap

Být odpočatý a soustředit se jen na vyuku. Jiný rozumný recept neni.