Kelt

Jak si udržet přípustnou hladinu alkoholu?

Pokud nedoplňuji, tak mi ta hladina bude po čase klesat, ale zase si nechci všechno vypít hned, tak hledám takový kompromis. Někde je na to vzorec, že množství vypitého alkoholu v % lomeno hmotnost a násobeno nějakým koeficientem dá výsledek = promile alkoholu. Mám 2 lahve 0,7 l Tullamore Dew neotevřené, 40%. Nevím, kolik je přípustné, že člověka nebolí hlava a necítí se špatně. Někde to snad bude, takže díky za odkaz, já si to proberu.

Nejlepší odpověď
annas

Myslím si, že znáte svou míru, měl byste si umět poručit, a a svůj vnitřní hlas vyslyšet.

Jinak přípustná hladina je určitě individuální, záleží na hmotnosti, zda pijete před jídlem, nebo po jídle,, také na genetickém vybavení.

Proto by si měl člověk myslet, uvědomit, pokud mu to myslí, že jen malé množství vína ho povznese, ale i při větším množství „upadne“.

Další odpovědi
Edison

Nebude. V tom svém koeficientu ses trefil naprosto přesně. Ten je totiž přesně závislý na konkrétním jedinci a ještě je další koeficient, takto hodně přesný, který je závislý na jeho momentálním fyzickém a dokonce duševním stavu. Vypočítat se to prostě exaktně nedá. Zatím. Ale… zajímavější otázka je… chtěl bys to tak? Nemáš snad vlastní rozum? Být schopen všechno vypočítat… to by přeci život ztratil jakoukoli šťávu, pestrost… byl by nudný… a nakonec… dával by smysl?

Kepler

To je dost problematická věc a je to individuální. Nejlíp je stanovit si to množství podle vlastní zkušenosti. Je tam ale dost zásadní háček: podle čínského přísloví při první sklence člověk pije víno, při druhé víno pije víno a při třetí víno pije člověka. To už pak člověk neví, kdy má skončit.