Lukáš Rusek

Jak si správně čistit uši?

Skoro všude na internetu se píše že vatové tyčinky škodí. Že mohou ušní maz zatlačit akorát hlouběji do zvukovodu blíže k bubínku. Jaké je tedy nejlepší řešení? Jak si uši tedy správně čistit když tam máme mazu příliž? Kromě ušního lékaře musí být i jiná možnost ne?

Nejlepší odpověď
led

Jestvuje aj iný spôsob
napríklad
1 – prúdom čistej vody vyplachujete ušný kanál, bežná prax starých mám a ušných lekárov – prirodzene ten prúd nesmie byť tak silný, aby poškodil bubienok.
2 – teplom z „ušných sviečok“ recept „starých mám“
3 – v lekárňach dostanete vyplachovacie spreje typu „Aqua sprej“

V žiadnom prípade na čistenie uší nepoužívajte tvrdé predmety (drôt, kliniec, šroubovák a podobne), ale ani predmety, ktoré by ušný maz zatláčali do ušného kanála, vlastne by tak vytvorili nepružnú „čiapku“ ušného bubienka

Jeden zo spôsobom ako nedovoliť ušnému mazu prirodzeným spôsobom „vegetovať“ sú sluchátka do uší – štuple. Okrem toho, že nedovoľujú voľný prístup do ušného kanála, pri používaní hlasným a často prebasovaným zvukom – nízkou frekvenciou o vysokom výkone, miesto rozrušovania mazu ho ešte viac zatláčajú k bubienku.
Doporučenie 11 z 10 audio­odborníkov: „audiosluchátka-štuple z uší von!“

Další odpovědi
Edison

Wapkou.

marci1

Dle mé ORL lékařky stačí jen uši po sprchování, či koupání vytřít vlhkým ručníkem. Nepoužívat v žádném případě vatové tyčinky. 🙂