Sandy

Jak si rozšířit všeobecný přehled o osobnostech?

Chtěla bych se hlásit na VŠ a součástí testů všeobecných předpokladů je i přehled o významných světových a českých osobnostech. Ve zkušebních testech jsem toho moc nevěděla a tak bych si přehled ráda rozšířila. Vím, že to není záležitost jednoho týdne, ale chci se zeptat, co byste mi doporučili. Například nějakou konkrétní literaturu (se čtením nemám problém), filmy, www stránky nebo způsob učení.....:)

Nejlepší odpověď
anonym

Zkus www.osobnosti.cz, já si to docela pochvaluji.

Další odpovědi
annas

Našla jsem vám odkaz na významné osobnosti světa. Může si postuoně zadat: Významné osobnosti ČR, Anglie, Francie atd. Projít si odkazy, které se objeví., vybrat to jméno, o němž jste něco slyšela ve škole.

Když neznáte konkrétní jméno, vyhledává se hůř.

https://www.go­ogle.cz/#hl=cs&s­client=psy-ab&q=v%C3%BDz­namn%C3%A9+osob­nosti+sv%C4%9Bt­a&oq=v%C3%BDznam­n%C3%A9+osobnos­ti+sv%C4%9Bta&gs_l=hp­.1.0.0j0i8i30­.55137.56213.2­.58564.6.6.0.0­.0.0.128.654.1j5­.6.0...0.0...1c­.1.EyphiCA6ka­I&psj=1&bav=on­.2,or.r_gc.r_pw­.r_qf.&fp=f696375­0dbeb9814&bpcl=38093640&­biw=987&bih=701
Doplňuji:
V mém odkazu po jeho otevření najdete další zajímavé stránky:

http://www.osob­nosti.cz/
Významné osobnosti ve světě – ujv.cz
Osobnosti českých dějin – Čechoslováci.com

anonym

encyklopedie, ale myslím, že každy má po střední škole všeobecný přehled a čtením literatury se jen rozšíří, minimálně o spisovatele …

Michal Kole

Existují publikace pro studenty na přípravu ke zkouškám na gymnázia a střední školy nebo na vysoké školy zejména humantiního zaměření

Většinou se to jmenuje, testy ze všeobecného přehledu.