Avatar uživatele
Sandy

Jak si rozšířit všeobecný přehled o osobnostech?

Chtěla bych se hlásit na VŠ a součástí testů všeobecných předpokladů je i přehled o významných světových a českých osobnostech. Ve zkušebních testech jsem toho moc nevěděla a tak bych si přehled ráda rozšířila. Vím, že to není záležitost jednoho týdne, ale chci se zeptat, co byste mi doporučili. Například nějakou konkrétní literaturu (se čtením nemám problém), filmy, www stránky nebo způsob učení.....:)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4181 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Zkus www.osobnosti.cz, já si to docela pochvaluji.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Našla jsem vám odkaz na významné osobnosti světa. Může si postuoně zadat: Významné osobnosti ČR, Anglie, Francie atd. Projít si odkazy, které se objeví., vybrat to jméno, o němž jste něco slyšela ve škole.

Když neznáte konkrétní jméno, vyhledává se hůř.

https://www.go­ogle.cz/#hl=cs&s­client=psy-ab&q=v%C3%BDz­namn%C3%A9+osob­nosti+sv%C4%9Bt­a&oq=v%C3%BDznam­n%C3%A9+osobnos­ti+sv%C4%9Bta&gs_l=hp­.1.0.0j0i8i30­.55137.56213.2­.58564.6.6.0.0­.0.0.128.654.1j5­.6.0...0.0...1c­.1.EyphiCA6ka­I&psj=1&bav=on­.2,or.r_gc.r_pw­.r_qf.&fp=f696375­0dbeb9814&bpcl=38093640&­biw=987&bih=701
Doplňuji:
V mém odkazu po jeho otevření najdete další zajímavé stránky:

http://www.osob­nosti.cz/
Významné osobnosti ve světě – ujv.cz
Osobnosti českých dějin – Čechoslováci.com

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

encyklopedie, ale myslím, že každy má po střední škole všeobecný přehled a čtením literatury se jen rozšíří, minimálně o spisovatele …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Existují publikace pro studenty na přípravu ke zkouškám na gymnázia a střední školy nebo na vysoké školy zejména humantiního zaměření

Většinou se to jmenuje, testy ze všeobecného přehledu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce