Jak si přivydělat v předčasném důchodu?

Můžu si přivydělávat v předčasném důchodu domácí prací? Pokud to lze, jak musí znít smlouva? A kolik si můžu vydělat měsíčně? Děkuji.

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud jste v předčasném důchodu, můžete být za práci odměňována pouze takovou formou mzdy ze které nevyplývá povinnost odvodu na sociální zabezpečení ( dohoda a pod).
Pokud podnikáte nesmí váš zisk přesáhnout výši ze které již vyplývá taktéž povinnost odvodu na sociální zabezpečení. Tato částka se každý rok navyšuje, přesnou výši neznám ale bude někde kolem 50 000 Kč ročně.
Je třeba mít v tomto jasno, neboť pokud by se stalo a váš výdělek by spadl do povinnosti odvodů na sociální zabezpečení
přicházíte v tom okamžiku o důchod a již vyplacený důchod by jste musel-a vrátit.

Další odpovědi
Michal Kole

Podle zákona si můžou OBECNĚ důchodci přivydělávat. Pokud nezvládnou plný pracovní úvazek tak je možno zaměsnat na dohodu o provedení práce, která je omezena 150 za rok u jednoho zaměstnavatele a neplatí se z ní daně pojištění, jen za rok je srážková daň 15 % nebo dohody o pracovní činnosti a z toho se už pojištění platí, ale je to omozenou nejvíce 0,5 úvazku.

ReHu

Znám pár důchodců, co si také přivydělávali. Víc a víc až je důchod přestal zajímat 🙂.
Takže zvažte, co je výhodnější.