vivatisCZ

Jak si přestat všímat toho, že čas utíká tak rychle?

Před rokem jsem byl v 7. třídě a byl jsem na akademii devátaků. Ted jsem v 8. tříde a byl jsem znova na akademii devátaků. Proč to píšu? Čas utekl opravdu rychle a v uvozovkách to bude jen chvilka a pak budu mít akademii i já. Je to hrozné neni věc, kterou by jsem udělal bez toho aniž by jsem myslel na čas. I blbé chození po schodů mi motá hlavu. Když sejdu ze shcodů tak si říkám:Nesešel jsem nějak rychle? Poté myslím každý den jak jsem sešel z těch schodů. Štve mně to. Stále si říkám, že čas neutíká tak rychle, ale to mi nějak nepomáhá. Nemůžu udělat nic bez času na vše myslím a vím, že během chvilky se to stane minulostí.

Nejlepší odpověď
zjentek

pomáhá více drobných aktivit, střídat často během dne bez definitivního ukončení ,)

Další odpovědi
marci1

Zkus ho prostě ignorovat. Čas ubíhá všem stejně.Děláme chybu, že myslíme na čas, často jej sledujeme. Čas jakoby nebyl, je neviditelný. Nenosím hodinky a nesleduji stále na mobilu, kolik je hodin. Čím více se budeš zaměstnávat tím, co Tě baví, co Tě potěší, tím méně budeš na něj myslet. Prostě začni se zajímat více všeobecně o vše, co Ti rozšíří obzory. 🙂

mosoj

Bude hůř ! Ale u tebe to ještě chvilku potrvá !!

Damiana

Zkus změnit svůj negativní vztah k času na pozitivní. Může být přece pěkné, to co se v uplynulé době stalo. Nebo máš takový strach z budoucnosti, či bys dokonce něco rád vrátil?
No… úplně to nepůjde, ale napravit se toho dá hodně. Proveďl jsi něco? Trápí tě to? Vyřeš to!
Stačí už jen to, že na něčem začneš makat a něco tě bude doopravdy bavit. Budoucnost bude jen taková, jakou si ji uděláš sám. Jestli budeš čekat v životě už dopředu jen to špatné, stane se to. Ale tím, že si stanovíš nějaký pořádný cíl – v čemkoli (a nemusí to být dobytí Jupitera:-), nakopne tě to a podrží i tehdy, když se budeš cítit – no nic moc.
Ono, to obyčejné – mít něco rád a těšit se na něco (a z něčeho), mnoha lidem dost chybí – nejčastěji jen proto, že jsou „normálně“ líní – ale zato pak se z nich stávají zapšklí a závistiví pitomci, kteří mají plnou pusu toho, jak dokonale by něco dělali oni – kdyby to ovšem uměli. Bacha na to – tohle je život na prd. Ty jsi na startu, nenech se zlomit všudypřítomnou negací, ale snaž se něco dokázat.
Pro začátek – to tvé „uchopení“ času zkus využít třeba tak, že se z toho vypíšeš. Napiš něco pěkného o svých pocitech, svěř se sám sobě, možná tě to začne bavit – psát o tom, jak se cítíš, co prožíváš. Když necháš myšlenkám volný průchod a pak si svou práci (třeba s odstupem týdne) přečteš, začneš sám sobě trochu víc rozumnět. Držím palce:-)

Melkor

Ber to tak, že že máš ještě strašně moc času před sebou a věř mi, že přijde moment kdy budeš chtít čas i třeba „zrychlit“… Každopádně řešení je využít svůj čas jak nejlépe to jde, proto: nehraj žádné počítačové hry (nekoukej na letsplaye), nekoukej na televizi a sportuj! Nevím jak to máš ty ale většina „děti“ ve tvé věkové kategorii prosedí u počítače většinu svého času, proto se vyprdni na počítač a na televizi to jsou největší žrouti času!

BigDiamond

Zkus i vstávat dřív … ;) Já spala vždy do 11 a den byl šíleně krátký a tak i prázdniny utíkají rychle :) Teď vstávám denně v půl 9 (sice s budíkem :D ) a za celý den prostřídám mnoho aktivit :)
Doplňuji:
V tomhle tématu platí jedno prosté pravidlo: Když se nudíš, čas jde mnohem pomaleji, ale když je nějaká zábava a vyloženě se bavíš, okamžitě to uteče ;)