Heřman

Jak si představujete PC sestavu. Buď u stolního PC nebo u notebooku.

Nejlepší odpověď
ondra07

Já v dnešní době používám notebook z toho důvodu, že ho potřebuju třeba ve škole nebo někde jinde. Podle mě je celkově lepší než PC sestava, má to taky ovšem pár záporů, ale tak co, nic není dokonalé.
Jinak bych si do budoucnosti představoval přibližně takový nozebook, nejde mi o tu značku, ale o ty vlastnosti toho. Vzhledem k tomu, že studuju Informatiku a možná se budu počítačema zabývat, tak nároky jsou docela velké. :)
Popis:
Značka výrobku: Lenovo
Barevné provedení: černý – šedivý
Typ procesoru: Intel Core i7
Označení procesoru: Intel Core i7–2620M (2.70–3.40GHz) – Dual Core, 4MB
Velikost operační paměti: 8GB (2×4GB)
Typ operační paměti: DDR III 1333MHz
Úhlopříčka displeje: 17,3"
Rozlišení displeje: 1600 × 900
Povrch displeje: Lesklý
Podsvícení displeje: LED technologie
Dotykový displej: Ne
Kapacita HDD: 750GB
Rychlost otáček HDD: 5400 otáček/min
Grafická karta: Nesdílená
Označení grafického čipu: ATi Mobility Radeon HD6650 2048MB
Optická mechanika: DVD±RW
Čtečka paměťových karet: Ano
WiFi karta: Ano, včetně podpory norem B/G/N
LAN karta (RJ45): 10/100 Mbps
3G modul: Ne
Bluetooth: Ano
Samostatný numerický blok kláves: Ano
Zvuková karta + integrované repro: Ano
TV tuner: Ne
Webkamera: 2,0 Mpix
USB porty: 4× (3× USB 2.0 + 1× USB 3.0)
eSATA: Ne
FireWire (port 1394): Ne
Čtečka otisku prstů: Ne
HDMI port: Ano
VGA (D-Sub) výstup: Ano
Display Port: Ne
ExpressCard slot: Ne
Baterie: 6 článková
Výdrž na baterie dle testů výrobce: až 4,5 hodiny (závisí na konfiguraci a nastavení)
Hmotnost [kg]: 3,0
Rozměr – šířka [mm]: 416
Rozměr – výška [mm]: 45
Rozměr – hloubka [mm]: 272
Operační systém: včetně Windows 7
Typ operačního systému: Windows 7 Home Premium 64bit CZ

Ale vzhledem k tomu, že ještě studuju, tak si takový notebook nemůžu dovolit :/ Ale snad někdy budu mít takový podobný, i když ta technika jde strašně rychle dopředu, tak si nedokážu představit, co bude za 5 let, jestli už ty počítače nebudeme ovládat myšlenkama, což už jsem taky někde viděl. :)
Ale prozatím mi stačí ten můj průměrný, co mám. Nepotřebuju mít to nejlepší, co je zrovna na trhu…
To je asi všechno.

Další odpovědi
suaeda

Mám podobný stroj jako <ondra07> ale menší display 15,6". Naprostá spokojenost. Lenovo jsou sice o něco dražší, ale zato celkem slušné notebooky. Doma mám k němu připojenou myš s klávesnicí a velký LCD monitor. Pokud potřebuji vše odpojím a 2,5 kg snadno přenesu jinam.