Jak si představit vícerozměrný prostor

Muůže mi někdo znalejší vysvětlit vícerozměrný prostor?

Nejlepší odpověď
Retko

Ahoj. Skus se podivat sem. http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C4%8Ctvr­t%C3%BD_rozm%C4%9Br . Je tu mensi popis 4 Dimenze. Docela zajimavy. Kdyz kliknes na ten obrazek, tak to uvidis v pohybu.

Jinak taky jsem se snazil trosku brouzdat po wikipedii a vyhledavat prostory, eukleidy, casy, zakriveni. Je to docela na palici, a moc jsem nepochytil :( . Asi to bude chtit delsi studium.

Další odpovědi
Olaf

To si raději nepředstavuj. 😉 Mozek umí operovat jen se třemi dimenzemi (nahoru-dolů, doleva-doprava, dopředu-dozadu) a nižšími. Nemusíš si vícerozměrné prostory představovat přímo, ale třeba je popisovat pomocí určitých matematických nástrojů. Náš obyčejný trojrozměrný prostor se dá popsat jako euklidovský prostor generovaný třemi lineárně nezávislými vektory (na sebe kolmými), což zní sice blbě, ale není to nic jiného než např. souřadná soustava. 😉 Podobně se dalšími přidanými vektory (vektory báze) dá generovat libovolně rozměrný prostor. Některé mohou být jednoduché, ploché, jiné zakřivené atd., některé i s nekonečnou dimenzí. Ale pokud neznáš takovou matematiku, tak nad tím raději moc nepřemýšlej. 🙂

nina.keti

to zaleži jakou maš fantaziji

Zdroj: www