postcd

Jak si představit energii v latentním stavu v minerálech?

prý je v minerálech velká energie v latentním stavu, tak se chci zeptat jak si tu latentní energii mám představit, jak je tam udržovaná v tom minerálu? Počítám že je to možné, jelikož mám dojem, že diamanty vznikaly za vysokého tlaku..

Nejlepší odpověď
gecco

E = m . c2
😉
Latentní energie je taková, která v danou chvíli ´není vidět´ (neprojevuje se), ale je možné ji uvolnit (přeměnit).
___
Pokud se ale ptáš zrovna na diamant, nejspíš ti někdo vráží klíny do hlavy…
😉

Další odpovědi
Emefej

Skrytá energie je v každé hmotě, minerály netvoří výjimku.

arygnoc

v každej látke hmote je najviac energie modľa vzorca e=mc1.
množstvo energie je teda dané množstvom látky. (nepliesť si s rôznymi formami energie – pohybová, zotrvačná, polohová, elektrická, etc.)

každá iná energia (ezoterická, duševná, vesmírna,… – je blud, fikcia).

;-Q
Doplňuji:
vzorec je samozrejme e=mc2.

;-Q

dudu

Představ si, že např. energie tvého těla by při anihilaci /úplná přeměna hmoty v energii / zničila město o cca 20 tis., obyvatelích. Podobnou sílu obsahuje také každý obyčejný šutrák.