Avatar uživatele
Kepler

Jak si pořídit Internet Explorer?

Rád bych se k němu vrátil, protože mi nejvíc vyhovoval. Před nedávnem jsem provedl reinstalaci win7. IE byl pryč a nějak se mi ho nedaří nainstalovat. Někdo mi tvrdil, že je snad součástí toho OS, jak ho tam najdu?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? ivzez, aliendrone před 2015 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… když už bych ho teda chtěl (a to teda ani náhodou), tak bych si ho stáhl z oficielních stránek: https://suppor­t.microsoft.com/cs-cz/help/17621/in­ternet-explorer-downloads
… vono totiž po stažení se to pak zeptá, zda nainstalovat či nikoli, nebo ten soubor snadno najdeš a nemusíš hledat, jelikož ti to ukáže, že už tam je a kde …

Upravil/a: Mc Merkurion

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
autacek

No nevím, zkus stránky Microsoft, ale myslím, že obrázek níže to vystihuje zcela přesně: http://www.do­offy.com/USou­bory/clanky/2015/do­offy_prohlize­ce_kdo_jsme_a_co_chce­me.jpg

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Arne1

Pokud nikde nenajdeš ikonu (dost o tom pochybuju) tak jsi přímo:

C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplo­re.exe

případně

C:\Program Files\Internet Explorer\iexplo­re.exe

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Od Win 7 nejsou IE ani OE součástí systému, tekže ani není možné je po čisté instalaci tam najít. Jediná správná rada je stáhnout IE z oficiální podpory MS.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Možno stáhnout (případně i jinde):
https://www.cis­tepc.cz/inter­net-explorer-11-pro-windows-7/
Jinak, jak jej najít, pokud jej už máš v PC, Ti radilo už více rádců.
Já pouze doporučuji spíše, jako výchozí prohlížeč, Google Chrome. Dlouho jsem rovněž používal IE, ale některé inzertní servery, portály (třeba Aukro) které poměrně hodně navštěvuji, s IE pracují špatně a pomalu. Jejich nynější upgrade aplikací jsou „postaveny“ nyní spíše na GCh a s tím pracují bez problémů a rychle. A po počátečních „zkoumáních“ jsem na GCh přešel natrvalo a zdá se mi lepší. Ale jako vždy, je nutno se jej „naučit“ a pak mu „přijdeš na chuť“.
Jinak jako běžný vyhledávač, i když mnoha uživateli zavrhovaný produkt netu, používám Seznam.cz, spouštěný přes GCh.;-)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mc Merkurion

@Hlada… nechci do toho kecat, ale přesně jako EKSOT123, i já mám W10, nepoužívám jej, a stejně ho mám …

před 2015 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Hlada>>> Mám W7 Pro 64bit OEM a přesto IE mám (JE součástí systému)! Věř mi, není to nějaká „stažená doinstalace“, protože tenhle paskvil bych si stáhl jen s pistolí u hlavy… ;) :D :D

před 2015 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
EKSOT123

Já jsem úplný antitalent, ale podle Aliendronova návodu jsem to našel, mám Windows 10, měl jsem to zaškrtnutý, tzn aktivní, ale spíš používám G.chrome, přijde mi lepší.

před 2015 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Arne1

Ona možná není vidět ikonka, ale jádro tam být prostě musí protože jej využívá spousta kompenent systému a HAFO externích programů. To jádro exploreru nejde nahradit jiným, to by všechny musely mít totožné API – přitom prohlížeče nejsou ani jednotné ve způsobu práce s parametrem soubor.

před 2015 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek