marketka777

JAK SI PORADIT?

JSEM PAR MESICU ROZVEDENA NEMAME ALE UDELANE MAJETKOVE VYROVNANI,DLUHY KTERE SME V MANZELSTVI MELI,TUDIS POD VSEMI PUJCKAMI JE PODEPSANY JEN ON,ALE PORAD CHCE PO ME PENIZE JAK MUZU VEDET ZE JE OPRAVDU POUZIVA NA ZAPLACENI TECH DLUHU,UZ 5.MESICU MY NEPLATI ANI VYZIVNE MAM TY DLUHY PLATIT I JA NEBO JE PRIPADNOU JEMU KDYZ JA NIKDE NEKONFIGURUJI?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud jste dluhy pořídili v době, když jste měli společné vlastnictví a peníze jste používali oba dva, tak je logické, že i splácení by se mělo týkat obou dvou, Společné dluhy by jste měli vyřešit v rámci vzájemného majetkového vyrovnání

Další odpovědi
zzzzz

Ono záleží i na tom co se za dluhy pořídilo. Pokud je to třeba hypotéka na byt, pak by ji měl splácet ten, komu byt zůstane, ale pokud jsou to takzvané nesmyslné dluhy na dovolené a jiné blbosti, tak je bude věřitel vymáhat v prvé řadě po tom, kdo je podepsal, a pak, pokud by je nesplácel, zkusili by je vymáhat na vás. V této věci rozhodují soudy docela často rozdílně. Zkuste se obrátit na nějakou poradnu, která se zabývá pomoci lidem ve finanční tísni, mají tam právníky tak by vám mohli poradit.

Neplacení výživného je trestný čin. A podle nového se promlčuje, proto z jeho vymáháním neváhejte.

radce

VYPNI CAPSLOCK, NEJDE TO ČÍST…

Natty*

Já bych se na vašem místě poradila s právníkem, s finanční poradkyní.