FlAsh_7

Jak si pamatujete informace?

Jak si pamatujete informace? Máte nějaké svoje postupy?

Nejlepší odpověď
Drap

Některé si pamatuji,něco si zapisuji.Zádný zvláštní systém nemám

Další odpovědi
ivzez

Jak které.
Informace o tom, co mne zajímá si pamatuji snáze,
jiné „pouštím z hlavy“. Systém nemám.

aliendrone

Asi takhle – některé zpaměťi, jiné „hala-bala“ a jsou i takové (NEMÁLO), které vyloženě diskriminuji (jedním uchem tam a druhým ven). A než začneš kníkat „Fůůůůj diskriminace!“, tak já jsem ALIENDRONE, u mne je to přirozený životní postoj. ;) :)

Kelt

Samozřejmě, že je třeba rozlišovat informace, protože informace přijímáme nepřetržitě, jednak smysly, jednak četbou, z TV a jiných zdrojů. Abych nechodil kolem horké kaše, pokusím se vžít do tebe. Asi studuješ střední školu, tak se učíš danou látku podle informací, které ti dá učitel. Něco si asi zapamatuješ na hodině, protože učitel vysvětluje názorně, něco se ti vybaví, když si to opakuješ, to si třeba vzpomeneš na výklad, něco tě k tomu napadne atd. Kromě toho asi máš nějaké záliby, chceš fotografovat, nebo už fotografuješ a sháníš informace o tom, co budeš potřebovat, princip, zásady a pod. Pokud to bude tvůj obor v budoucnu, nebo živnost, musíš se v tom vyznat. Rozlišovat mezi důležitými a nedůležitými atd.
Nikdo nemá jediný postup, ale postupně je kombinuje a střídá. Něco si můžeš 10 x přečíst a nezapamatuješ si nic, ale když si k tomu pustíš třeba hudbu, nebo jíš oblíbenou věc, prostě rozhodující je nálada. Nebo někdo doporučuje využít pravé hemisféry, že si vytvoříš duševní film s logickými blbostmi a tam zahrneš to, co si chceš zapamatovat. Proto si někdo pamatuje divně položenou otázku nebo Originální článek . Povídá se, že ve stavu stresu je schopnost si něco zapamatovat asi 100 x větší než normálně, ale určitě nebudeš pro toto ověření shánět člověka, který ti bude mířit pistolí na hlavu, aby sis něco zapamatoval.
Jsou samozřejmě extrémy, fotografická paměť, kdy mi stačí pár sekund na zapamatování stránky A4. Vše se dá vytrénovat,i paměť. Existují techniky, která umožní zapamatovat si pořadí karet, čísla, slovíčka a to mnohem rychleji. Nepochybuji, že mozek ještě neznáme dokonale, že ho využíváme jen z 10% a že v tomto jsou ještě rezervy, možnosti . Jsou metody jak se třeba naučit cizí jazyk za mnohem kratší dobu s trvalým zapamatováním , za příslušnou cenu. Stejným postupem by bylo možné se naučit historii, strojírenství atd. No a co by vlastně vzniklo – skupina lidí, encyklopedií, kteří by mohli soutěžit v nějakých vědomostních soutěžích v televizi. Je to správné, vynakládat toto úsilí, finance na něco, co mohu najít v literatuře, internet a pod, nebo zde na portálu za pár minut, hodin, ale bez námahy. To co používáme si pamatujeme, nebo si z toho pamatujeme to, co je pro nás podstatné. Takový Einstein si prý nepamatoval převod metru na stopy, protože podobné informace najdeme v libovolných tabulkách za 1 minutu.