Jak si pamatovat roky v dějepisu?

Máte na to někdo nějaký fígl?

Odpovědi
Děda Louda

Ty údaje nejsou jen číslovky. Je za nimi třeba vidět souvislosti, což ale vyžaduje celistvý pohled na historii, nikoli vytrhávání jednotlivých událostí podle toho, jak se to mocipánům zrovna líbí a hodí.

SajmonModer

To si nezapamutuje nikdo.

Fidel

Uč se v souvislostech a když pochopíš ty, tak se ti i letopočty budou lépe učit. Ideální by bylo, kdyby tě ta událost/ období zaujalo na tolik, že by sis u toho zapamatoval i letopočet. Také není špatné, pokud si je vypíšeš na extra papír a nebo ještě srovnávací metodou (co se dělo v jednom krétkém období na více místech).

Coon

Když si někdy nemůžu zapamatovat letopočet, tak to dělám takhle: např. Velká francouzská revoluce byla v roce 1789 – 200 let před rokem 1989 (sametová revoluce). Zkus si to spojit s něčím co je pro tebe zajímavé – datum tvého narození, letopočet, který už si pamatuješ,…