bolak

Jak si ověřujou mateřský školky totožnost člověka kterej si tam dojde pro dítě?

Dejme tomu že se nějaká psychicky narušená ženská rozhodne že ukradne dítě. Brnkne do školky, bude se vydávat za policistku nebo zdravotní sestru a bude tvrdit že rodiče měli autonehodu a jsou v nemocnici… a pak si tam dojde vyzvednout dítě jako údajná rodinná přítelkyňe.

Ověřej si to nějak tamější učitelky, nebo jí ho prostě jentak vydaj? Jasně můžou se zeptat dítěte jestli tu paní zná, ale dítěti sou třeba jen tři roky, tak kejvne na všechno, jen když bude moct „jít za maminkou“. Stejně tak by mohli zavolat rodičům, ale dělá se to vůbec? Maj ve školkách nějaký směrnice na tyhlety případy?

Nejlepší odpověď
anonym

  1. Rodičům podle ksichtu.
  2. Ostatním orgánům na základě písemného dokladu od péče o rodinu, či soudu.
  3. V případě pochybností (např. falšované zmocnění, telefonátem na PČR).
  4. Podobný je postup, kdy si rodič nevyzvedne ratolest v otevírací době – buď brnkne na mobilní kontakty, jež už dnes rodiče uvádějí do přihlášek, nebo PČR, případně výjimečně si úča vezme dítě ssebou do předání rodině.

(U nás musela předcházet dohoda s MŠ, než mohl vyzvedával starší sourozenec).
P.S. Před naivními dotazy je vhodné se podívat např. jak se píše „přítelkyně“.

Další odpovědi
Natty*

Záleží hodně na typech vychovatelek. Ale kdyby to byla policistka nebo zdravotnice musela by ukázat osvědčení (znak,..). Rodinné přítelkyně, podle mě, nemají právo na to, aby si vyzvedávali děti. To jen v případě, že jsou uvedeny v rodiči psaném seznamu „vyzvedávajích“…

bolak

Dr.Axl: :)

přátelé on žije…

anonym

Pokud jsi ještě nepostřehl, tak stejně jako AČR v případě živelných pohrom povolává aktivní zálohy, tak provozovatel má též své aktivisty, když dochází k výkyvům v epidemiích nešvarů na webu.

bolak

takže provozovatel povolal aktivní zálohy a ty jsi za své nešvary dostal jednodenní ban, chápu to dobře?

anonym

Podle sebe soudím tebe?
Já ban nikdy neměl a bany dostávají ti, co ty nešvary dělají. Nakonec tobě se to přece nemusí vykládat, když máš osobní zkušenost.
(Dost lidí tady ve všední dny chodí do práce, každý nemá čas celý den dřepět u kompu a čerpat sociální dávky.)

bolak

sociální dávky sem nikdy nečerpal kníre :) asi sis vygoogloval špatnýho člověka, a už by se měl krotit s těma pomluvama, já tu taky nikomu nevykládám že se léčíš s psychickou poruchou, protože takové věci se mezi slušnými lidmi prostě nedělají…

(chtělo by to zvýšit dávku)