Weroniq

jak si ověřit, že jsem během dne vypila dostatečné množství tekutin?

když jsem byla malá, tak byl zázrak do mě dostat vůbec nějaké pití, teď v dospělosti už si to hlídám, ale přesto nevím jestli každý den vypiji dost a nevím, jaké signály by mi tělo mohlo dávat, že má vody málo – žízeň totiž často přichází až pozdě.. a taky by mě zajímalo, jestli únava nemůžu souviset s nedostatečným přísunem tekutin

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud si to nejsem schopen zapamatovat, tak potom použít tužku a papír a každou dávku tekutin orientačně zaznamenat a večer sečíst

Další odpovědi
hanny 2

Únava samozřejmě z části souvisí s nedostatkečným přísunem tekutin do těla.Zkus,když pocítíš únavu,vypít naráz 3deci vody,uvidíž,že pookřeješ!
A naplň si 2×denně 1,5litrovou PET lahev vodou a večer zjistíš,kolik jsi vypila!

Drap

Jedině měřením, bohužel žádný vlhkoměr nikdo z nás v těle nemá

mosoj

Signály vám tělo dává dostatečné. Je to četnost močení. Jestli chodíte močit 1× za den pijete málo !!

Jednou si to močení porovnejte s tím co jste vypila a máte měřítko.

jendahun

Jedním z hlavních ukazatelů nedodržování pitného režimu a nedostatku vody jsou křeče ve svalech.Když vám začne škubat noha,nebo dostanete křeč do nohou,chodidel – je to pravděpodobně nedostatkem minerálů,solí a vody.Únava a bolest hlavy je dalším ukazatelem nedostatku vody – a to mám vyzkoušené osobně.Bylo období,kdy jsem chtěl omezit pocení v zaměstnání při práci s motorovou pilou.Nedoporu­čuji!Jako další příznak se to projevilo točením hlavy a závratěmi.