Avatar uživatele
Weroniq

jak si ověřit, že jsem během dne vypila dostatečné množství tekutin?

když jsem byla malá, tak byl zázrak do mě dostat vůbec nějaké pití, teď v dospělosti už si to hlídám, ale přesto nevím jestli každý den vypiji dost a nevím, jaké signály by mi tělo mohlo dávat, že má vody málo – žízeň totiž často přichází až pozdě.. a taky by mě zajímalo, jestli únava nemůžu souviset s nedostatečným přísunem tekutin

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? hanny 2, brokol před 4491 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Pokud si to nejsem schopen zapamatovat, tak potom použít tužku a papír a každou dávku tekutin orientačně zaznamenat a večer sečíst

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanny 2

Únava samozřejmě z části souvisí s nedostatkečným přísunem tekutin do těla.Zkus,když pocítíš únavu,vypít naráz 3deci vody,uvidíž,že pookřeješ!
A naplň si 2×denně 1,5litrovou PET lahev vodou a večer zjistíš,kolik jsi vypila!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Jedině měřením, bohužel žádný vlhkoměr nikdo z nás v těle nemá

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Signály vám tělo dává dostatečné. Je to četnost močení. Jestli chodíte močit 1× za den pijete málo !!

Jednou si to močení porovnejte s tím co jste vypila a máte měřítko.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jendahun

Jedním z hlavních ukazatelů nedodržování pitného režimu a nedostatku vody jsou křeče ve svalech.Když vám začne škubat noha,nebo dostanete křeč do nohou,chodidel – je to pravděpodobně nedostatkem minerálů,solí a vody.Únava a bolest hlavy je dalším ukazatelem nedostatku vody – a to mám vyzkoušené osobně.Bylo období,kdy jsem chtěl omezit pocení v zaměstnání při práci s motorovou pilou.Nedoporu­čuji!Jako další příznak se to projevilo točením hlavy a závratěmi.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek